Aloes- ukojenie dla wrażliwej skóry

123RF.com

Znany już w starożytności aloes to panaceum dla delikatnej i podrażnionej skóry. Ale nie tylko posiadaczki wrażliwej skóry skorzystają z jego dobrodziejstwa, gdyż to uniwersalny i naturalny kosmetyk.

Aloes swoje rewelacyjne działanie na skórę zawdzięcza przede wszystkim zawartości wapnia, żelaza, cynku, potasu i sodu. Wszystkie te pierwiastki bardzo korzystnie wpływają na kondycję skóry, zwłaszcza tej problematycznej.

Nawilżenie i ukojenie

Działanie aloesu jest związane z wnikaniem w głąb skóry i hamowanie zbyt nasilonej przeznaskórkowej utraty wody. Miąższ z aloesu jest skutecznym lekarstwem na oparzenia, odmrożenia, rany i poprawia wygląd blizn. Z powodzeniem stosowany jest do leczenia łuszczycy i stanów zapalnych skóry. Aloes zawiera również antyoksydanty chroniące przed działaniem wolnych rodników.

Ponadto nasila syntezę dwóch bardzo cennych dla młodej skóry składników, czyli kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i sprężystość skóry, a także kwasu hialuronowego, który zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia.

Jednak najbardziej znany jest z działania łagodzącego. Już od wieków w medycynie ludowej stosowany był na wszelkie podrażnienia, a później przemysł kosmetyczny skorzystał z tego i aloes jest składnikiem większości kremów dla wrażliwej i problematycznej skóry.