1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Aromaterapia kontra cellulit

123RF.com
123RF.com
Olejki eteryczne od wieków używane były do pielęgnacji skóry ale przez długi czas producenci kosmetyków wybierali składniki syntetyczne.

Moda na kosmetyki naturalne sprawiła, że obecnie większość produktów antycellulitowych ma je w swoim składzie.

Olejek cyprysowy
– pozyskiwany jest w wyniku destylacji igieł i gałązek cyprysa śródziemnomorskiego. Nasila krążenie krwi i limfy oraz zapobiega powstawaniu obrzęków. Poprawia napięcie i sprężystość skóry, stosowany w kosmetykach odchudzających, zapobiega problemowi nadmiaru skóry po odchudzaniu.

Olejek lawendowy
– pozyskiwany jest z lawendy wąskolistnej. Podobnie jak cyprysowy również nasila krążenie krwi i limfy ale też zapobiega powstawaniu rozstępów poprzez wzmacnianie włókien kolagenu i wspomaganie procesów odnowy komórkowej.

Olejek pomarańczowy
– pozyskiwany poprzez wytłaczanie skórki owoców drzewa słodkiej pomarańczy. Silnie rozgrzewa i detoksuje skórę. Nasila mikrokrążenie w skórze i poprawia jej napięcie.

Olejek grapefruitowy
- pozyskiwany poprzez wytłaczanie skórki owoców grapefruita. Podobnie jak poprzednicy, poprawia krążenie krwionośne, uelastycznia skórę i przeciwdziała pojawieniu się rozstępów.

Olejek cynamonowy i imbirowy
 - stosowane są zwłaszcza w rozgrzewających kosmetykach antycellulitowych. Rozgrzewają skórę, poprawiają jej napięcie i wspomagają detoks skóry.

Olejek rozmarynowy
- jeden z najcenniejszych olejków w kosmetologii i medycynie. Nasila napięcie i sprężystość skóry, poprawia mikrokrążenie i przeciwdziała powstawaniu rozstępów.

Olejek miętowy
- otrzymywany jest z mięty pieprzowej, stosowany jest w kosmetykach chłodzących, poprawia krążenie limfy i napięcie skóry.

Olejek cytrynowy
- to kolejny olejek cytrusowy wykorzystywany w walce z cellulitem. Pozyskiwany jest przez wytłaczanie na zimno skórek cytryny. Nasila detoks skóry, mikrokrążenie i przepływ limfy.

Jak stosować olejki eteryczne?

Zanim pobiegniesz do sklepu i zakupisz zestaw olejków, i od razu zaaplikujesz je na skórę, musisz odpowiednio się przygotować. Olejki eteryczne działają silniej niż standardowe wyciągi roślinne, więc należy  z nimi postępować ostrożniej.

Aby olejki eteryczne były skuteczne ale i bezpieczne dla skóry, należy przestrzegać kilku zasad.

  • Przede wszystkim co najmniej dwanaście godzin przed planowanym nałożeniem olejku nałóż jego maleńką ilość na skórę i sprawdź, czy Cię nie uczuli.
  • Nigdy nie stosuj nierozcieńczonego olejku na skórę, zawsze należy go wymieszać z olejem roślinnym na przykład migdałowym czy jojoba.
  • Nie przesadzaj też z ilością olejków używanych naraz. Mieszanka 2-4 olejków w zupełności wystarczy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze