fbpx

Autorska biżuteria Anny Marii Jopek w W.Kruku

Autorska biżuteria Anny Marii Jopek w W.Kruku
fot. materiały prasowe

Czystość formy, szlachetność i sztuka improwizacji – to główne cechy nowej kolekcji W.KRUK, której inspiracje i szkice stworzyła Anna Maria Jopek we współpracy z projektantką Anną Orską.
– Mój dziadek był jubilerem w przedwojennym Lwowie, umiłowanie do kruszców szlachetnych i rzemiosła artystycznego muszę mieć w genach – komentuje Anna Maria Jopek. – Biżuteria to dzieło sztuki, z którym możemy obcować tak intymnie jak z muzyką. Ale o ile muzyka, jak tlen wypełnia codzienność pięknem niematerialnym, biżuteria może żyć razem z nami, blisko przy skórze, w związku bardzo namacalnym. W muzyce, jak i w mojej kolekcji, szukam piękna, harmonii, prostoty i stawiam na jakość, trwałość oraz naturalność – dodaje.

Kolekcja, której inspiracje stworzyła Anna Maria Jopek, nosi nazwę VOCALISE. Z terminologii muzycznej jest to całkowita swoboda głosu, improwizacja, która daje nieograniczoną wolność artyście. Podobne cechy znajdziemy w kolekcji – jej różnorodne, geometryczne i czyste formy sprawiają, że każda kobieta może nosić ją w sposób twórczy i oryginalny.

Kolekcja została wykonana z trzech naturalnych elementów: srebra, onyksu i zielonego agatu. Szlifowany onyks jako czysta, chłodna czerń, wprowadza elegancję i styl retro w nowoczesnej odsłonie, zaś zielony agat symbolizuje tętno życia. Pomysł na wykorzystanie tego naturalnego kamienia zrodził się podczas pobytu Anny Marii Jopek w Rio de Janeiro i zwiedzania ogrodu botanicznego, którego intensywna zieleń daje nadzwyczajny zastrzyk energii. W kolekcji znajdziemy również zamiłowanie Anny Marii Jopek do rzeczy szlachetnych i subtelnych oraz tęsknotę za harmonią lat 20-tych i 30-tych. Każdy projekt został ręcznie wykonany, po wnikliwym przyjrzeniu się dostrzegamy grę niuansów i nieskazitelny kunszt jubilerski. Ruchome elementy w wisiorkach czy bransoletkach sprawiają, że kolekcja niejako „gra” na ciele kobiety.

VOCALISE to kolekcja, która wymaga od kobiety inicjatywy i inwencji. Przemyślane rozwiązania sprawiają, iż poszczególne jej elementy można nosić na wiele sposobów i kreatywnie łączyć. Dzięki temu biżuteria nigdy się nie znudzi, a dzięki swojej subtelności ma szansę stać się najlepszą przyjaciółką kobiety.

– Biżuteria nie jest przypadkową rzeczą, jest prezentem otrzymanym od ludzi, których kochamy lub dawanym tym, którzy są dla nas ważni. Dlatego w tę kolekcję włożyłam cały swój zapał i serce – podsumowuje Anna Maria Jopek.

Kolekcja VOCALISE dostępna będzie we wszystkich salonach W.KRUK i na wkruk.pl we wrześniu. Ceny wzorów kolekcji rozpoczynają się od 69 zł.