fbpx

Buty z papieru

Buty z papieru
Civic Duty, materiały prasowe

Są już ubrania z papieru, czas na buty. I choć brzmi to kuriozalnie, jest prawdą.

Marka Civic Duty też powstała „z niczego”. Koncept narodził się w 2009 roku w USA, kiedy pomysłodawca i założyciel marki- Steven Weinreb stracił pracę na skutek kryzysu gospodarczego. I wtedy właśnie wymyślił nowy biznes.

Powstały buty przyjazne środowisku. Są wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. Także kleje i barwniki użyte podczas ich produkcji oraz opakowania są przyjazne dla środowiska. Przy produkcji użyto tylko naturalnych barwników.

Wszystkie modele są wykonane z papieru (Tyvek®), który jest używany do wytwarzania popularnych kopert FedEx. O dziwo ten materiał jest wodoodporny, wygodny, oddychający a także wytrzymalszy od naturalnej skóry.

Civic Duty, materiały prasowe

Wyglądają na lekko znoszone, bo taki jest ich zamysł. Mają mieć charakter vintage od razu po wyjęciu z pudełka. W tym celu materiał na butach jest celowo pozginany, pognieciony. Wszystkie modele wyposażone są w gumkę, więc nawet te sznurowane mogą być noszone bez wiązania. Ich pięta jest miękka, można ja „zagnieść”, tak by nosić wsuwane.

Co ważne wszystkie są poza tym, że są eko, są bardzo ładne. Mają słodkie, pastelowe kolory. Modne i wygodne.

Cena: 249zł