fbpx

Celebrytki na wybiegu i powrót do lat 60., czyli pokaz Marca Jacobsa w Nowym Jorku

Celebrytki na wybiegu i powrót do lat 60., czyli pokaz Marca Jacobsa w Nowym Jorku
Marc Jacobs (fot. Imaxtree)

Fashion Week w Nowym Jorku to jedno z największych wydarzeń świata mody. Od 6 do 13 lutego Nowy Jork zmienił się w stolicę najpiękniej ubranych modelek, topowych projektantów i niezwykłej mody streetowej. Czym jednak najbardziej zachwycił nas tydzień mody na sezon jesień-zima 2020/2021?

Bez wątpienia – pokazem Marca Jacobsa. Jeden z czołowych projektantów, jak co roku „zamknął” jeden z najważniejszych tygodni mody. Tym razem Jacobs, który przez wiele lat stał także na czele domu mody Louis Vuitton zaprezentował nam inspiracje modą z lat 60. ubiegłego wieku.

Nie zabrakło więc pastelowych płaszczy w stylu najsłynniejszej fashionistki tamtej epoki – Jackie Kennedy, kraciastych kompletów i… wieczorowych sukni. W branży od dawna mówi się, że Jacobs nie tworzy już tak grunge’owych projektów, jak kiedyś. Jego projekty coraz częściej opisują zupełnie nową wizję, bliską samemu twórcy: pełno w nich kolorów, różnorodności, kontrastów. Na ten sezon Jacobs skupił się przede wszystkim na długich płaszczach, obcisłych zestawach i „grzecznych” sukienkach z kołnierzykiem.

Kolejnym zaskoczeniem tegorocznego pokazu był dobór modelek prezentującyh najnowszą kolekcję. Pośród znanych i rozchwytywanych, takich jak Bella i Gigi Hadid, na wybiegu pokazały się także m.in. Miley Cyrus, Alexis Ruby czy Liya Kedebe.

Kolorystycznie dominowały pastele, choć nie zabrakło też charakterystycznych dla projektanta czerni i mocnej czerwieni. Szczególny zachwyt wzbudziła kreacja Belli Hadid, która przechadzała się po wybiegu w lejącej, cekinowej kreacji do ziemi prezentując przepiękne dodatki: długie, białe rękawiczki i królewską biżuterię.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze