fbpx

Converse Shapes. Ty definiujesz ubrania, nie one Ciebie

Convese Shapes. Ty definiujesz ubrania, nie one Ciebie
Kolekcja Converse Shapes. (Fot. materiały prasowe)

Myślisz Converse, widzisz Chuck Taylor All Star – najbardziej znane na świecie trampki. Model, który nie zna sezonu, płci i pasuje do każdego stylu. Symbol uniwersalności. W takim duchu powstała również najnowsza linia Shapes Converse – kolekcja ubrań, którym ty nadajesz charakter. 

Przełam schemat

Schematy są częścią ludzkiej natury – sami je tworzymy i tkwimy w nich latami. W każdej sferze życia. Wychodzenie z rutyny i zmiany przyzwyczajeń nie są łatwe, ale zwykle  pozytywnie i ożywczo wpływają na nasze życie.

Chris Baréz-Brown – brytyjski pisarz, przedsiębiorca i mówca motywacyjnym znany na polskim rynku z książki „Obudź się! Jak uciec od życia na autopilocie” uważa „że możemy się zbudzić tylko wtedy, gdy z rozmysłem wprowadzimy do naszego życia nowe, różnorodne doświadczenia – zanurzenie się w nich doprowadzi do zwiększenia poczucia świadomości“.
Proponuje szereg prostych doświadczeń, które pomogają wyrwać się z rutyny, np.: tydzień bez telewizora, detoks od komórki, wspięcie się na drzewo, przeżycie dnia za 10 zł itp. Jednym z ćwiczeń jakie poleca jest noszenie przez kolejne cztery dni tych samych ubrań. Oczywiście nie chodzi o chodzenie w tej samej bluzce, ale o przygotowanie sobie czegoś w rodzaju mundurka, czyli stałego zestawu, np. biała bluzka, czarne spodnie. Jak przekonuje Baréz-Brown, eliminując z codziennego żcyia decyzje, w co się ubrać, możemy poczuć się odrobinę lepiej w swojej skórze, a to może otworzyć nam głowę do dalszych eksperymentów i innego myślenia o modzie w ogóle.

Convese Shapes. Ty definiujesz ubrania, nie one Ciebie
Converse Shapes. Bluza 259 zł, dostępna biała i czarna. (Fot. materialy prasowe Converse)

Nowa definicja ubrania

Również marka Convers zachęca do wyzwolenia się ze schematów i sztucznych ograniczeń jakimi są rozmiar, płeć czy sezon. Proponuje kolekcję ubrań Shapes, która nie jest dedykowana konkretnej płci, ale kształtowi ciała. Rozmiar to jedynie hasło, a nie narzucony wizerunek. Ubrania z linii Shape zostały specjalnie zaprojektowane, tak aby pasowały do każdego istniejącego typu sylwetki.

Konstrukcja opiera się na geometrycznych kształtach, ubrania mają zakładki i kliny, co gwarantuje rozciągliwość materiału i zapewnia swobodę ruchów. Takie podejście pozwala na dopasowanie kolekcji do każdego kształtu ciała. Potraktowanie ubrania jako materiału do stworzenia własnej „kreacji”.

W skład kolekcji wchodzą: spodnie, bluzy i T-shirty, które można nosić po swojemu.

Convese Shapes. Ty definiujesz ubrania, nie one Ciebie
Converse Shapes. T-shirt 159 zł, dostępny biały i czarny. (Fot. materiały prasowe Converse)
Convese Shapes. Ty definiujesz ubrania, nie one Ciebie
Converse Shapes. Bluza z kapturem 299 zł, dostępna biała i czarna. (Fot. materiały prasowe Converse)
Convese Shapes. Ty definiujesz ubrania, nie one Ciebie
Converse Shapes. Spodnie 259 zł, dostępne białe i czarne. (Fot. materiały prasowe Converse)

Zamiast 14 męskich i damskich rozmiarów, które zazwyczaj można odnaleźć w kolekcjach, w linii Shapes powstały cztery podstawowe zainspirowane sylwetką, a nie płcią. Węższa rozmiarówka poprawiła też wydajność procesu produkcji ograniczając znacząco ścinki materiałów powstałe przy tworzeniu ubrań. Ponadto kolekcja stworzona została w 50 proc. z bawełny pochodzącej z recyklingu i 50 proc. z surowej bawełny.

Converse Shapes – for every body.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze