fbpx

Cos i Frieze Art w Londynie

Frieze Art łączy sztukę, multimedia oraz modę
COS, materiały prasowe

Wkrótce, bo już od 11.10.2012 do 14.10.2012, odbędą się londyńskie targi Frieze Art. A już dziś szwedzka marka COS świętuje program na tych targach.

Targi Frieze odbywają się co roku w Regent Park w Londynie. To ważne i bardzo wpływowe wydarzenie związane ze sztuką, na których pojawia się m.in. warszawska galeria Raster! Tegoroczna edycja będzie już dziesiątą odsłoną targów. (Ja do tej pory uczestniczyłam w jednej, ale na pewno chciałabym to powtórzyć).

Marka COS aktywnie uczestniczy w organizacji Frieze Art. Chcąc uczcić ten fakt, rozpoczęła współpracę z Sarą Beeby. Animatorka z Londynu stworzyła film inspirowany światem mody i sztuki. To wyjątkowa produkcja.

COS wspiera sekcję Frame (Rama), która została wprowadzona do programu w 2009 roku jako przestrzeń do prezentacji dorobku młodych galerii (nie mogą być starsze niż sześć lat).

Animacja Beeby wykorzystuje technikę podziału ekranu, aby zwrócić uwagę na rozmyte granice pomiędzy współczesnymi dyscyplinami kreatywnymi. Ten film nawiązuje do idei, estetyk i metod pracy artystów i marki COS. Trwający kilka minut obraz dokumentuje proces twórczy: szybki kadr na szkicownik artysty, krótkie urywki ze studia projektowego, narzędzia pracy twórczej. Zestawienia pędzli malarskich i wykroje krawieckie, faktury ubioru z jesiennej kolekcji i faktura obrazu.

?>