fbpx

Czapka z wełny jest trendy!

Będąc dzieckiem ściągałam czapkę z głowy zawsze, gdy znikałam z oczu rodziców! Dziś czapki kolekcjonuję!
Czapki, berety, kapelusze! To moja druga modowa miłość – zaraz po butach. Bo czapka nie tylko idealnie chroni przed zimnem i wiatrem, ale również „wykańcza” kreację. Dobrze dobrane nakrycie głowy może zdziałać cuda – wyszczuplić lub zaokraglić twarz, dodać paryskiego szyku lub łobuzerskiego animuszu.

W tym sezonie moda pozwala nam na bardzo wiele i warto z tego korzystać. Na pierwsze wietrzne, jesienne dni warto zaopatrzyć się klasyczny beret „z antenką”. Inną, nieco bardziej „nonszalancką” wersją, tego kultowego nakrycia głowy, to ta z daszkiem, często nazywana baseballówką. Sprawi ona, że nawet najbezpieczniejsza, grzeczna jesienna kreacja zyska zadziorności. Mi osobiście najbardziej podobają się berety z materiału w drobna kratkę. Fantastyczne propozycje tego typu czapek na nadchodząca jesień ma w swojej ofercie brytyjska marka Kangol.

Dla kobiet, które chcą nawet w słotny, jesienny dzień wyglądać absolutnie elegancko, trafną propozycją będą filcowe kapelusze z dużym rondem w stylu męskiej fedory. Dodadzą one każdej stylizacji szczypty męskiej nonszalancji, a właścicielka takiego kapelusza będzie mogła poczuć się jak prawdziwa diva. W końcu w fedorze paradował nikt inny, jak boski Humphrey Bogart w wspaniałym filmie „Casablanca”.

net-a – porter

W nieco chłodniejsze dni, warto zadbać o uszy i otulić się wełniana czapką. Jej kształt i fason może być rożny i uzależniony jest tylko od wyobraźni projektanta oraz od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć ubierając czapkę. Warto pamiętać, że czapka o dużych oczkach i oversizowym rozmiarze sprawi, że nasza stylizacja będzie nawiązywała do stylu „boho”, a czapka z gładkiej dzianiny będzie miała bardziej neutralny, całostalowy charakter.

Zobacz czapki zimowe damskie

Dla tych, którzy lubią eksperymentować polecam polowania na nowe okazy – w ten sposób nasza jesienną kreację możemy zmieniać i budować w zależności od samopoczucia i nastroju!