fbpx

Dobieramy majtki do sylwetki

majtki
123RF.com

Wybierając nową bieliznę skupiamy się przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu biustonosza. Kompletując zestaw często pomijamy dobór fasonu majtek, decydując się jedynie na ogólny typ – stringi, figi, bądź bokserki. W fasonie każdego z nich istnieje jednak kilka niuansów, o których warto pamiętać, chcąc wyglądać i czuć się jak najlepiej.

Figi figom nierówne. Mogą być wyżej wycięte, dzięki czemu optycznie wydłużą nogi, albo bardziej zabudowane, które wysmuklą uda. Jeśli więcej przysłaniają, będą lepiej chroniły przed wychłodzeniem. Niektóre modele mają krótki stan, dzięki czemu łatwiej je dopasować do spodni typu biodrówki. Niska linia zakończenia optycznie powiększa pupę i delikatnie podkreśla biodra. Wzory wyższe pomogą zatuszować lekko wystający brzuszek czy boczki i wydłużą optycznie sylwetkę.

Bokserki, nazywane także spodenkami idealnie nadają się dla wszystkich kobiet, a w szczególności dla tych o wąskich biodrach bądź słabo zarysowanej talii. Ten wygodny krój nie musi być bardzo zabudowany, dzięki czemu nie ujmuje nic z seksapilu. Polska marka Lupoline przygotowała kilka propozycji, które udowadniają, że bokserki nie mają wyłącznie sportowego charakteru. Wzory wykonane z koronki, bądź z delikatnymi haftowanymi wstawkami dodają elegancji i uroku temu uniwersalnemu krojowi.

Stringi są jednym z najpopularniejszych modeli, w szczególności latem. Najbardziej wymagającą wersją stringów jest model z trójkątnym przodem oraz cienkimi tasiemkami w obwodzie. Trafnym wyborem dla każdej kobiety są natomiast wzory z łagodnie zaokrąglonymi krawędziami z niskim stanem.