Dziś półfinał konkursu OFF Fashion

Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion wkroczył w decydującą fazę. Od rana w Kieleckiej Bazie Zbożowej trwa rejestracja projektantów, którzy zakwalifikowali się do półfinału. Późnym wieczorem jury ogłosi nazwiska finałowej dwudziestki.
Przez ostatnich sześć lat w OFF Fashion o nagrody walczyło blisko 2 tysiące pasjonatów mody, którzy każdego roku zgłaszali ponad setki projektów na kreacje i dodatki modowe. Swoją szansę na OFF Fashion dostają nie tylko projektanci młodzi wiekiem. Mają ją też ci, którzy na pewnym etapie życia postanowili zmienić branżę i wejść w świat mody.

Tej wiosny do konkursu głosiło się aż 160 projektantów z Polski, Wielkiej Brytanii, Węgier i Bułgarii. Przygotowali oni w sumie ponad 600 propozycji strojów oraz dodatków, dla których wspólnym mianownikiem jest hasło „Ambasadorzy”. Kto w najpełniejszy i najbardziej kreatywny sposób pokazał, że jest ambasadorem własnego stylu i odniósł się do kultury oraz tradycji swojego regionu, przekonamy się już w sobotę 25 maja podczas Gali Finałowej OFF Fashion w Kieleckim Centrum Kultury.

Tymczasem przed nami piątkowy półfinał, w którym jury oceni blisko setkę utalentowanych designerów. Organizatorzy konkursu i jurorzy otwarci są na wszystko co tworzy modową awangardę i mieści się w nurcie „OFF”. Jurorzy nie znają nazwisk projektantów, których prace oceniają. Nie wiedzą jakie mają wykształcenie, jakie skończyli szkoły lub kursy i czy mają doświadczenie w branży. Talent, kreatywność oraz wyczucie trendów zadecydują, którzy designerzy zgarną jedna z trzech głównych i kilku dodatkowych nagród ufundowanych przez KCK oraz partnerów imprezy. Oprócz nagród pieniężnych najzdolniejsi projektanci powalczą o wystawienie swojej kolekcji na pokazie Warsaw Fashion Street organizowanym przez Dorotę Wróblewską. Międzynarodowy splendor gwarantuje z kolei zaprezentowanie projektu podczas pokonkursowego pokazu „OFF Fashion – Polska Wschodnia na wybiegu”, który odbędzie się 20 czerwca w Brukseli.

Jurorzy OFF Fashion:

prof. Barbara Hanuszkiewicz z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi, projektanci Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, stylista Tomasz Jacyków, redaktorzy Agnieszka Ścibior, Agnieszka Sadowska, Michał Zaczyński i Wojciech Grzybała, promotorka mody Dorota Wróblewska, fotograf Lidia Popiel oraz projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski, a także Connie Vaever z duńskiej uczelni TEKO Design&Business.

Plan wydarzeń półfinału i finału XIII edycji OFF Fashion (24-25 maja):

24 MAJA (PIĄTEK)
Miejsce: Baza Zbożowa – Ul. Zbożowa, Kielce
godz. 12:00 – 20:00 Showroom
Zakupy autorskich kolekcji od projektantów: Jakub Pieczarkowski, Bola, Madox, The Urban Beard, Colorshake, KOD, CAHA, Anna Blauth, MySaru, Aleksandra Markowska, Neuf Bijoux, La Boba, RUSHdnm
godz. 18:00 – Półfinał Konkursu Off Fashion, wstęp wolny
godz. 21:00 ogłoszenie werdyktu jury

25 MAJA (SOBOTA)
Miejsce: Kieleckie Centrum Kultury Plac Moniuszki 2b Kielce
godz. 14:00 Galeria Winda
Promocja książki „Smart Casual – męski styl” i spotkanie z autorem Krzysztofem Łoszewskim (prowadzący Michał Zaczyński)

godz. 19:00 Duża Scena KCK – Gala Finałowa, wstęp z zaproszeniami
– „Idea i Obsesja w kostiumie” – pokaz otwierający
– pokaz finałowej 20 projektantów
– koncert zespołu PLATEAU – Projekt Grechuta
– kolekcja studentów Teko, Via University w Danii
-odczytanie werdyktu jury XIII edycji Konkursu Off Fashion, wręczenie nagród i wyróżnień