fbpx

Ego – kolekcja Agaty Wojtkiewicz na AW 2013

Zaprezentowana podczas wiosennego FasionPhilosophy Fashion Week Poland kolekcja Agaty Wojtkiewicz jak zwykle zaskakuje wyjątkową kolorystyką. Z pozoru mroczna i nieokiełzana, w rzeczywistości jest konsekwentna, ciepła, otulająca i naznaczona dowcipem. Nie bez powodu nazwana została przez projektantkę EGO. To kolekcja dla kobiet świadomych swojego stylu.
W najnowszej kolekcji Agaty Wojtkiewicz EGO przeważają mroczne barwy. Podstawę stanowi czerń, błyszcząca w skórach i matowa w wełnach, często zestawiana z granatem. Kolekcja przełamana została szeroką gamą turkusów, błękitów i szarości, a tylko gdzieniegdzie zaakcentowana jest fluorescencyjną zielenią.

Modowy test Rorschacha

W całej kolekcji na szczególną uwagę zasługują charakterystyczne printy zaprojektowane specjalnie dla Agaty Wojtkiewicz przez Red Poppy, nawiązujące do testów psychologicznych Rorschacha. Nadają one całości pewną dozę dowcipu i stanowią klucz do interpretacji kolekcji EGO.

„Zdecydowałam się na wprowadzenie do kolekcji printów zaczerpniętych z psychoanalizy, aby podkreślić jej mroczny charakter. Moja nowa kolekcja to swoisty modowy manifest. To propozycje, które podkreślają kobiecą osobowość, a jednocześnie, jak nasze ego motywują do działania” – powiedziała projektantka Agata Wojtkiewicz.

Miękko i otulająco

Wśród propozycji z kolekcji EGO przeważają formy otulające sylwetkę, często zawiązane na plecach, zawsze blisko ciała. W modelach Agaty Wojtkiewicz poczujemy się otuleni, a wręcz zaplątani. Projektantka zastosowała różnorodne materiały. Ich mnogość wyraża się w różnych fakturach. Na uwagę zasługują zwłaszcza obszerne, miękkie, moherowe wełny, skontrastowane z połyskliwą czernią skór, które specjalnie na pokaz Agaty Wojtkiewicz odszyła firma LU-MAN. Wszystkie stylizacje uzupełniły natomiast buty z kolekcji Loft37.pl.

Kolekcja Agaty Wojtkiewicz dostępna jest m.in na www.mostrami.pl

Uwaga! Weź udział w wyjątkowym konkursie i wygraj sukienkę lub koszulkę od Agaty Wojtkiewicz! Jak wygrać – sprawdź tutaj!