fbpx

ESTby ES w kampanii Sklepy Wolne Od Futer

ESTby ES w kampanii Sklepy Wolne Od Futer

ESTby ES. jest 9 już polską marką, która przystąpiła do międzynarodowej kampanii Sklepy Wolne Od Futer, wyrażając tym samym sprzeciw w sprawie hodowli zwierząt na futra.
Gosia Sobiczewska, projektantka i właścicielka marki skomentowała swoją decyzję: „Dostaliśmy tak dużo od natury. A to, czego nie dostaliśmy – sami sobie wzięliśmy. Zachłanność, za którą stoi cierpienie zwierząt jest przerażająca. Tym bardziej, że na jej końcu jest próżność. Próżność mody. Nie chcę takiej mody”.

ESTby ES. zobowiązało się pisemnie do niestosowania futer oraz dodatków futrzanych w swoich kolekcjach pokazując tym samym jak istotne jest przestrzeganie praw zwierząt. Poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie używania i sprzedaży naturalnych futer w kolekcjach, marka wsparła tym samym wysiłki zmierzające do zakazania hodowli zwierząt na futro na całym świecie. Taką postawę docenia coraz większa grupa klientów: ostatnie badania opinii publicznej w Polsce pokazują, że zwłaszcza młode kobiety nie chcą widzieć naturalnych futer w kolekcjach odzieżowych, uważając je za niepotrzebne i passé.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze