fbpx

Etyczna moda na Mintu.me

Etyczna moda na Mintu.me

Czy w Polsce da się tworzyć etyczną modę? Co to znaczy – „etyczna moda“? Czy etyczna moda może być inspirowana futurystycznymi technologiami? Jak wspierać ochronę nadwiślańskich ptaków? Polscy projektanci opowiadają o kulisach swoich kolekcji w e-booku ALTWEAR, opublikowanym na platformie www.mintu.me integrującej rynek produktów i usług ekologicznych i społecznych.
„Etyka w modzie pomału, ale nieubłaganie, wkracza do głównego nurtu produkcji ubrań. Każda koszulka, każda para spodni niesie za sobą jakąś historię – to może być historia wyzysku pracowników w fabrykach, pracujących za głodowe stawki, degradacji środowiska przez zanieczyszczenia powstałe przy produkcji i masę odpadów. Ale to może być też historia zupełnie odwrotna – projektanci, z którymi współpracujemy, udowadniają, że to jest możliwe, i to u nas, w Polsce. Chcemy pokazać ich historie i zainspirować w ten sposób więcej osób do zarówno tworzenia, jak i kupowania ubrań, które nie tylko są etyczne, ale również wysokiej jakości“ – mówi Łukasz Makuch, współwłaściciel mintu.me.

ALTWEAR to zbiór wywiadów z twórcami takich marek, jak Mañana Clothes, Data Aura, Ola Bąkowska, One’s Tyvek Bags & Cases oraz inicjatorami projektu WISŁAKI – pierwszego w Polsce crowdfundingu modowego. ALTWEAR jest publicznie dostępny na stronie www.mintu.me/czytaj. Kolekcje projektantów przedstawionych w ALTWEAR są dostępne na mintu.me w sekcji MODA.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze