fbpx

First Lady od Mozcau

First Lady od Mozcau
fot. materiały prasowe

Mickey Wyrozębski, projektantka i autorka Mozcau, przyzwyczaiła nas już do tego, że mody nie można traktować zbyt dosłownie. Moda ma za zadanie nie tylko ubierać, lecz także bawić czy szokować. Tym razem wiosenno -letnia kolekcja marki przedstawia modę inspirowaną światem polityki!
Kolekcja First Lady łączy w sobie nowoczesność, rockowy pazur i elegancję. Inspirowana wielkim światem polityki, kolekcja epatuje symbolami, potraktowanymi w sposób niezwykle dosłowny! Mamy więc wizerunek Białego Domu, jak również kreacje z godłem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Jak zauważa sama projektanta – Mickey Wyrozębski, kolekcję zadedykowała swojemu przyjacielowi politykowi, który zaimponował jej osobowością, ambicją, wiedzą i chęcią pomagania ludziom. Jego maniery i elegancja sprawiła, że kolekcja The First Lady naturalnie musiała być szykowna, prosta i w najlepszym gatunku. Projektantka wykorzystała w niej przewrotnie motyw flagi ONZ i Białego Domu, które dla jej muzy są środowiskiem naturalnym, a dla niej samej były krótką, ale intensywną i bardzo piękną przygodą.

W kolekcji wykorzystane zostały trzy kolory: biały, czarny i błękitny. Dominują kreacje podkreślające figurę, w długości mini. I choć może ona wydawać się dość dosłowna w przekazie, mnie się podoba, gdyż w tej dosłowności ukryty jest niezwykły charakter i klimat Mozcau.