fbpx

KRZYK MODY

Modna wystawa "Krzyk Mody"
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
materiały prasowe

Taka okazja nie zdarza się często. W ramach tegorocznej edycji „Warszawy w budowie” możemy uczestniczyć w modowo-artystycznym wydarzeniu- wystawie „Krzyk mody.. Co ciekawe, wystawa nie odbywa się w jednym miejscu, a w kilku butikach w Warszawie i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Projekt to efekt współpracy artystów z projektantami, słynnymi sklepami oraz butikami. Artyści zaprojektowali niezwykłe witryny sklepowe, które, jak podkreślają organizatorzy, mogą być dziełem sztuki. To bardzo ciekawy spacer – choć niedosłownie, bo jedna z witryn znajduje się na Pradze w pracowni Gosi Baczyńskiej, a reszta w centrum miasta, a to odległość, którą ciężko pokonać na piechotę, ale na pewno warto dotrzeć.

Sklep Gosi Baczyńskiej z instalacją Sławka Beliny, ul. Floriańska 6; ­Zakład Krawiecki Zaremba z instalacją Agnieszki Polskiej, ul. Nowogrodzka 15, witryna od ul. Kruczej; Witryna nieistniejącego sklepu (dawny Portos) na ul. Marszałkowskiej 9/15 z instalacją Pauliny Ołowskiej i Katedry Mody; ­Sklep Ani Kuczyńskiej z instalacją Ani Zaradny, ul. Mokotowska 61; Witryna Muzeum Sztuki Nowoczesnej z instalacją New Roman oraz kolekcją Jakuba Pieczarkowskiego, ul. Pańska 3; Witryna Muzeum Sztuki Nowoczesnej z instalacją Karola Radziszewskiego, ul. Pańska 3

Kuratorem projektu jest Marcin Różyc. Wystawa potrwa do 18.11.2012