fbpx

Kultowa „bardotka”

Kultowa „bardotka”
Dalia - Elegant Lingerie

Brigitte Bardot „francuski towar eksportowy” wylansowała model biustonosza najchętniej wybierany przez współczesne kobiety.
Charakterystyczną cechą „bardotki” jest niezbyt wysokie zabudowanie, które pozwala na odkrycie części dekoltu. Górna cześć miseczki ma zaokrąglony kształt, natomiast dolna, dzięki taśmie silikonowej zapobiega zsuwaniu się bielizny, nawet w chwili odpięcia ramiączek. Taki biustonosz najczęściej wkładamy pod suknie wieczorowe czy ślubne. Nie odznacza się pod ubraniem i dzięki odpinanym ramiączkom jest praktycznie niewidoczny.

– „Bardotkę”, dzięki zastosowaniu taśmy silikonowej i specjalnego kroju, można nosić bez ramiączek – tłumaczy Beata Marek brafitterka marki Dalia. – Górna część miseczki nie jest wysoko zabudowana, co pozwala na odkrycie dekoltu. Biustonosza nie polecamy nosić pod bluzki z głębokimi dekoltami, gdyż część miseczki zlokalizowana na mostku może być widoczna.

„Bardotka” najlepiej sprawdzi się u kobiet o jędrnych piersiach, która dzięki konstrukcji biustonosza są wypchnięte do góry, a więc – lepiej uwypuklone. W przypadku większego biustu lepsze będą modele tzw. half cup, zbliżone do bardotek, z nisko zabudowaną miseczką.

„Bardotki”, „balkonetki” oraz modele z kieszonkami na wkładki modelujące i powiększające dla kobiet z małym biustem oferuje marka Dalia.

mat.pras. Dalia

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze