fbpx

Letni makijaż 2013 od Rimmel

Letni makijaż 2013 od Rimmel
fot. materiały prasowe

Makijaż Rimmel London na lato 2013 to wyraźna inspiracja modowymi dodatkami i akcesoriami. Często to one tworzą cały strój. W makijażu również wyraziste akcenty kreują świeży i nowoczesny styl. Połączenie koloru i subtelnej bazy to świetny pomysł na słoneczne dni, aby cera promieniała świetlistym blaskiem.
Oczy zaakcentowane ciemną kredką to jeden z głównych trendów sezonu. Jednak na rozświetlonej i przypudrowanej powiece zobaczymy wyłącznie lekko rozświetlone kąciki oczu cieniem Glam Eyes nr 100 Glam Ice i kredkę w linii górnych rzęs. Brązowa wodoodporna kredka Scandaleyes 003 Brown zagęszcza rzęsy i delikatnie „wyciąga” oko w kierunku zewnętrznego kącika. Rzęsy są wytuszowane czarną maskarą Scandaleyes Lycra Flex, która zapewnia skandaliczną objętość i elastyczność rzęs, bez grudek i kruszenia się. Należy jednak pamiętać, aby tuszując rzęsy, w tym makijażu, skupić się na górnej linii rzęs a dolną linię tylko delikatnie zaznaczyć. Da to efekt optycznego „otwarcia” i powiększenia oczu.

Usta umalowane szminką Lasting Finish by Kate Moss nr 07 idealnie wpisują się w koncepcję rozświetlonej letnim słońcem cery.

Lato 2013 to zdecydowany czas intensywnego koloru na paznokciach, który powinien być długotrwały i intensywny. Łatwy w użyciu, świecący jak zaraz po wypolerowaniu i odporny. Taki jest nowy lakier Rimmel Salon Pro z Lycrą® z kolekcji Kate. Szeroka gama odcieni – od koralowej czerwieni o wdzięcznej nazwie 317 HIP HOP, której używa Kate Moss, przez odcienie fuksji, na turkusie kończąc.

Skóra w tym makijażu jest naturalna, rozświetlona i delikatnie opalona. Cera bez śladu podkładu to ideał, do którego latem należy dążyć. Taki efekt nie jest wcale trudny do osiągnięcia, wystarczy, jeżeli mamy dobry podkład, który nawet w ciągu dnia, przy maksymalnej ilości światła jest nie do wykrycia. Ten pokład to Match Perfection. Kate Moss doskonale o tym wie, dlatego używa tego właśnie podkładu w odcieniu 101 Classic Ivory. Okolice oczu i powieki rozjaśnia rozświetlaczem z tej samej linii nr 030 Classic Beige. By uwypuklić kości policzkowe wystarczy niewielka ilość rozświetlacza, naniesiona opuszkami palców na najbardziej wystające partie policzków. Efekt opalonej cery to zasługa bronzera również z linii Match Perfection, w tym przypadku odcień 001 Light. Dla dziewczyn, które nie stosują podkładów dobrym rozwiązaniem jest użycie najnowszego BB Creamu marki Rimmel, 9 w 1, który nie tylko ukrywa niedoskonałości skóry, ale ma także właściwości pielęgnacyjne. Dzięki niemu cera jest zdrowa, zadbana i doskonale chroniona, dzięki filtrowi SPF 25 – idealnemu na wiosenne promienie słońca.

Zobacz kosmetyki do makijażu bazy