Maldoror:kolekcja wiosna-lato 2013

Pokaz Maldoror, wiosna-lato 2013
Please Add Photos <br> to your Gallery

Już minął tydzień od zakończenia rodzimego Fashion Weeku, ale niektóre pokazy na długo zostaną mi w pamięci. Między nimi Maldoror.

Pokaz Maldorora był chyba jednym z najbardziej oczekiwanych i tym, który mógł być skandaliczny. Bo na to się zanosiło: jeden z tabloidów ogłosił, że na pokazie w charakterze modelki pojawi się Katarzyna W. Niektórzy zapowiadali bojkot, inni mówili o genialnej prowokacji, a reszta zastanawiała się, czy naprawdę się pojawi… Nie było jej. Nie było tez skandalu. Pokaz się odbył ( modele nawet chodzili w przeciwieństwie do poprzedniej prezentacji).

Szokujący był brak skandalu?

Zaczęło się od ciemności. Pierwsze sylwetki nie były dobrze widoczne. Pokaz rozpoczął się mocnym uderzeniem. A potem było jeszcze lepiej. Sylwetki trochę sportowe, trochę kosmiczne, futurystyczne, błyszczące, zapadające w pamięć (jak półnagi model w srebrnych szortach i białych kaloszach) i bardzo seksowne. Po części ta nowa kolekcja była kontynuacją poprzedniej kolekcji (linie sukienek, tornistry, materiały), ale znalazły się tu też nowe rozwiązania. Oczywiście kolekcja była męska i damska.

Maldoror reklamował się jako Low Couture ( w opozycji do Haute Couture), ale jego projekty z sezonu na sezon są lepsze (i lepiej uszyte).

Kibicuje Maldororowi. Jego pokaz na Fashion Week Poland był jednym z najciekawszych.