fbpx

Miasto 44 by QПШ Robert Kupisz

Miasto 44 by QПШ Robert Kupisz
mat.pras.

„Miasto 44” Jana Komasy, jedna z najbardziej wyczekiwanych tegorocznych premier filmowych, trafi do kin 19 września. Specjalny pokaz filmu odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Produkcja zainspirowała Roberta Kupisza do stworzenia serii „Miasto 44 by QПШ Robert Kupisz”, pierwszej w historii polskiego kina kolekcji zapowiadającej produkcję filmową.
„Ponad dwa lata temu pokazałem moją kolekcję zatytułowaną ‚Heroes’, inspirowaną zdjęciami Powstańców w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zdjęcia młodych Powstańców, które zobaczyłem podczas mojej wizyty zrobiły na mnie wielkie wrażenie, nosiłem je w sobie. Nigdy wcześniej nie widziałem tak pięknych, szlachetnych młodych twarzy, wpisanych w tragedię i okrucieństwo wojny. Było to dla mnie bardzo mocne przeżycie. Mniej więcej w tym samym czasie, na Festiwalu Filmowym w Gdyni spotkałem się z Jankiem Komasą, który dostał propozycję wyreżyserowania filmu o Powstaniu. Był to niesamowity zbieg okoliczności, że obaj rozpoczęliśmy pracę nad podobnym tematem. Wydaje mi się, że nikt nie zna i nie pozna odpowiedzi na pytanie o słuszności wybuchu Powstania Warszawskiego, natomiast odwaga i szlachetność tych młodych ludzi nigdy nie powinny być kwestionowane” – mówi Robert Kupisz.

„Miasto 44” to pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. Zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. Na potrzeby kolekcji autorskiej dedykowanej filmowi „Miasto 44” Robert Kupisz przygotował nową odsłonę kultowych koszulek z Orłem Białym w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym. Kolekcję uzupełniają oryginalne bawełniane chusty moro.

Kolekcja „Miasto 44 by QПШ Robert Kupisz” będzie dostępna wyłącznie w wybranych salonach Empik od 1 września.

mat.pras.

 

 

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze