fbpx

Odmładzanie szyi i dekoltu. Jak nadrobić stracony czas?

Odmładzanie szyi i dekoltu. Jak nadrobić stracony czas?

Szybki rachunek sumienia – czy nakładając serum i krem na twarz pamiętasz również o szyi i dekolcie? Większość z nas zapomina. A to błąd, ponieważ skóra na tych partiach ciała jest wyjątkowo cienka i delikatna, przez co szybciej się starzeje.

Wielu ekspertów urodowych podkreśla, że prawidłowa pielęgnacja to:

Po pierwsze – wybór odpowiednich kosmetyków.
Po drugie – w
łaściwy rytuał, czyli oczyszczanie, złuszczanie, tonizacja, nawilżanie, dostarczanie substancji aktywnych oraz ochrona UV.
Po trzecie – staranne d
banie o skórę od linii włosów aż po sutki.

Coś w tym jest. Gładka buzia i o 15 lat starsza szyja oraz dekolt to wciąż nierzadki widok.

Skóra na szyi oraz dekolcie jest inaczej zbudowana niż na przykład na policzkach. Przede wszystkim jest cieńsza i pozbawiona gruczołów łojowych, a przez to bardziej podatna na przesuszanie, rozciąganie i wpływ wszelkich czynników zewnętrznych, negatywnie wpływających na jej kondycję. Słowem – szybciej traci jędrność, odpowiedni poziom nawilżenia, elastyczność i widać na niej zmarszczki.

Właściwa pielęgnacja jest w stanie wszystkim tym procesom w znacznym stopniu zapobiec, a przynajmniej  je opóźnić, ale niestety większość z nas traktuje dbanie o szyję i dekolt po macoszemu.

Wieloletnie zaniedbania, a właściwie ich skutki, można naprawić w gabinecie medycyny estetycznej.

Dobór odpowiedniej metody uzależniony jest od stanu skóry oraz indywidualnych potrzeb, jednak różnorodność zabiegów jest na tyle duża, że każda kobieta – niezależnie od wieku i stanu skóry – znajdzie właściwy sposób na poprawę kondycji skóry, pozbycie się dodających lat przebarwień oraz lifting skóry.

Poniżej najczęściej stosowane zabiegi na szyję i dekolt w Centrum Medycznym Medissa.

Mezoterapia

Mezoterapia to metoda polegająca na wstrzykiwaniu niewielkich ilości substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. To jedna z najbardziej skutecznych metod biorewitalizacji skóry. Mezoterapię wykonuje się w celu stymulowania naturalnych procesów regeneracji. Zabiegom poddawać można skórę twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, ramion, ud czy pośladków. Roztwory stosowane w mezoterapii stanowią najczęściej mieszaninę kilku substancji aktywnych, takich jak: witaminy, minerały, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne czy całe grupy leków.

Odmładzanie szyi i dekoltu. Jak nadrobić stracony czas?

W ostatnim czasie szerokie zastosowanie znalazły koktajle do mezoterapii oparte na osoczu bogatopłytkowym z użyciem komórek macierzystych. Mezoterapia stosowana jest również jako metoda dodatkowa, uzupełniająca, towarzysząca tradycyjnym terapiom.

Osocze

Osocze to autologiczne materiały, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. Stanowią koncentraty płytek krwi, w których zawarty jest szereg czynników wzrostu odpowiedzialnych między innym za: pobudzanie procesów regeneracji tkanek, stymulację fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu, usuwanie macierzy zewnątrzkomórkowej uszkodzonej w wyniku fotostarzenia. W zabiegu z wykorzystaniem osocza (często w medycynie estetycznej potocznie nazywanym „wampirzym liftingiem”) płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. Zabieg służy do odmładzania skóry poprzez przywracanie jej prawidłowego napięcia, gęstości i kolorytu, a w rezultacie nadanie/przywrócenie skórze promiennego, „świeżego” wyglądu.

Odmładzanie szyi i dekoltu. Jak nadrobić stracony czas?

W centrum medycznym Medissa wprowadzony został także zabieg CGF (concentrated growth factors), do którego wykorzystywana jest również własna krew odwirowywana w specjalnym separatorze komórkowym, dzięki czemu uzyskujemy skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Zabiegi CGF są idealnymi zabiegami profilaktycznymi, regenerującymi i stymulującymi skórę zarówno na małych obszarach, jak chociażby szyja czy dekolt, jak i większych obszarach skóry. Dzięki zabiegom CGF uzyskać można naturalne i widoczne efekty poprawy kondycji skóry.

Laser

Laser frakcyjny to jedna z najbardziej skutecznych metod odmładzania skóry. Alma Harmony XL PRO to urządzenie, które powstało w odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby pacjentów w każdym wieku. Jest to jedno z najnowocześniejszych odkryć medycyny estetycznej, które pomaga osiągnąć efekt odmłodzenia skóry i liftingu bez użycia skalpela. Maszyna pokrywa aż 65 wskazań zabiegowych, co czyni ją najbardziej uniwersalną platformą na rynku. Zróżnicowane działanie pozwala każdemu wybrać terapię najlepiej dopasowaną do jego potrzeb i stylu życia.

Nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie różnorodnych źródeł światła dając spektakularne efekty, przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Zaawansowana platforma umożliwia wykonanie zabiegów na wszystkich partiach ciała i na każdym rodzaju skóry. Sprawdzi się również na delikatne obszary ciała, takie jak szyja, dekolt czy dłonie.

Laser Qswitch 532/1064 ClearLift to innowacyjne urządzenie, które pozwala uzyskać efekt liftingu bez użycia skalpela. Powoduje ono mikrouszkodzenia, napinając tkankę i pobudzając syntezę nowego kolagenu. Efektem powyższych zabiegów jest natychmiastowe wygładzenie skóry i naturalne uaktywnienie systemów regeneracyjnych, które cofają procesy starzenia.

Laser Alma DYE VL to efektywne i jednocześnie najbardziej zaawansowane źródło światła stosowane w celu leczenia zmian naczyniowych i pigmentacyjnych. Wąskopasmowa emisja światła w minimalnym stopniu naraża skórę na skutki uboczne, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne, bezbolesne i nie wymagają rekonwalescencji. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, który dla klientki oznacza pozbycie się przykrych zmian skórnych.

Laser iPixel (frakcyjno-ablacyjny) jest laserem ablacyjnym, co oznacza, że narusza zewnętrzną warstwę naskórka. Dzieje się to poprzez odparowanie wody z komórek, przez co zostają one zniszczone, dając efekt głębokiego złuszczenia. Dzięki temu wszelkie nierówności zostają spłycone. Dodatkowo frakcyjne działanie lasera powoduje, że w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne – włókna kolagenowe namnażają się i budują nowe struktury podtrzymujące sprężystość skóry.
Laser iPixel sprawdza się doskonale jako zabieg odmładzania skóry czy resurfacing twarzy, przywracający młodszy wygląd i blask. Zabieg przynosi doskonałe rezultaty, a przy tym jest bezpieczny i obciążony minimalnym ryzykiem powikłań, a następstwa terapii są naprawdę spektakularne i pojawiają się bardzo szybko, już po kilku sesjach. Koloryt zostaje wyrównany, znikają bruzdy, zmarszczki i inne nierówności.

Nici

Zabiegi z zastosowaniem nici liftingujących wprowadzono w medycynie estetycznej jako alternatywę chirurgicznego, inwazyjnego zabiegu wygładzania zmarszczek. Dają trwały i wyraźny efekt odmłodzenia skóry.

Odmładzanie szyi i dekoltu. Jak nadrobić stracony czas?
Celem jest eliminacja drobnych oraz wygładzenie głębokich zmarszczek, poprawienie koloru (rozjaśnienie), elastyczności i struktury skóry, a także opóźnienie procesu starzenia. Obecnie na rynku jest kilka rodzajów nici, możemy je podzielić na nici biorewitalizujące i liftingujące. Cieńsze nici rewitalizujące nie zawierają haczyków, natomiast nici liftingujące posiadają haczyki, odpowiadające za podciągnięcie tkanki.  Modelowanie twarzy i ciała za pomocą nici liftingujących to alternatywa dla chirurgicznych zabiegów, które często wymagają długotrwałej rekonwalescencji. W Centrum Medycznym Medissa stosowane są innowacyjne nici liftingujące APTOS, które gwarantują rewelacyjny efekt bez blizn i nacięć skóry.

Odmładzanie szyi i dekoltu. Jak nadrobić stracony czas?
Dawid Antolak Dyrektor ds. Marketingu, Recepcja, Patrycja Wróbel, Kierownik ds. Administracyjnych, Recepcja, lek. Izabela Krzysztonek-Weber, Dyrektor Medyczny, lek. Iwona Anna Gołębiowska

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze