fbpx

Płaszcze od deszczu: jak modnie nie zmoknąć

Szyjemy sukienki-nosimy sukienki
fot. materiały prasowe

Jesień potrafi być piękna i złota, ale także potrafi zaleźć za skórę za sprawą deszczu, wiatru i słoty. Dla tych, którzy nie chcą zrezygnować z jesiennych spacerów, przedstawiamy najmodniejsze płaszcze i kurtki przeciwdeszczowe!
Płaszcz od deszczu czy parasolka? – Ja osobiście uważam, że i jedno, i drugie niezbędne jest w szafie, zwłaszcza jesienią. Płaszcz, mimo że ładny i superwygodny, nie zawsze sprosta naszym modnym oczekiwaniom, z kolei parasolka nie na każdą okazję się nadaje.

W poszukiwaniu idealnej kurtki czy płaszczu przeciwdeszczowego warto zastanowić się, w jakich okolicznościach będziemy z niego korzystać. Przede wszystkim inny fason (krótka i blisko ciała) kurtki będzie odpowiedni dla osób, które nawet w deszczowe dni nie chcą zrezygnować ze sportu, a inny, jeżeli płaszczyk ma stanowić uzupełnienie modnej kreacji lub setów przygotowanych na urlop.

Zobacz: płaszcze damskie długie

Warto wybierać kurtki wykonane z wysokiej jakości tkanin, które za razem będą chronić przed deszczem, wiatrem czy chłodem. Również te wykonane z tkanin typu supra- czy gore – tex, mimo że są droższe, będą stanowić „inwestycję” na kilka sezonów, która przede wszystkim zagwarantuje nam duży komfort noszenia. Takie kurtki, dzięki zastosowanym technologiom, są często „oddychające”, więc unikniemy niechcianej i nieplanowanej „sauny”.

Kurtka czy płaszcz przeciwdeszczowy zawsze będą elementem o charakterze sportowym, względnie casualowym, dlatego też nie należy ich „przemycać” wtedy, gdy zależy nam na stylu eleganckim albo profesjonalnym. Jeżeli jednak jesteście fanami streetwearu i luźnego, casualowego stylu, kurtka przeciwdeszczowa będzie totalnym „must have” w waszych szafach, zwłaszcza jesienią i wiosną.