fbpx

#ModnaSztuka minikolekcja apaszek marki Solar

#ModnaSztuka minikolekcja apaszek marki SOLAR
fot. materiały prasowe

Apaszki od kilku lat stanowią jeden z najmodniejszych dodatków na wybiegach u światowych projektantów. I choć trendy były różne – nosiłyśmy je na szyi, wiązałyśmy na koczkach, czy przyczepiałyśmy do dużych torebek – apaszki nadal nie wyszły z mody.

Kochały ją ikony – dla Audrey Hepburn stały się znakiem rozpoznawczym, Jane Birkin kochała przeróżne wariacje w noszeniu apaszek, a i na naszym podwórku znajdą się wielbicielki tych elegancko wiązanych wokół szyi – Beata Tyszkiewicz od lat uzupełnia nimi większość stylizacji.

W tym sezonie będziemy nosić je w każdej kombinacji, ale warto pamiętać, by ten drobny dodatek był odpowiednio dobrany. Dla wszystkich, które preferują minimalistyczny i klasyczny design polecamy kolekcję marki Solar na wiosnę/lato 2020, w której znajdziemy unikatowe, piękne o najwyższej jakości projekty.

W ubiegłym roku absolwenci i studenci zaprzyjaźnionego z marką Solar Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w ramach konkursu „30/100” (w 2019 i Solar i UAP obchodziły swoje jubileusze: odpowiednio 30 i 100 lat) zaprojektowali grafiki w formacie 54×54 cm.

Młodzi projektanci wykazali się sporym wyczuciem oraz znajomością trendów, a przy tym z lekkością połączyli to, co modne, z tym, co ulotne charakterystyczne dla sztuki. Tak powstały niepowtarzalne wzory, a pięć z nich przeniesionych zostało na apaszki, które wzbogacają kolekcję Solar wiosna/lato 2020.

Połączenie mody i sztuki w akcesoriach - apaszki
fot. materiały prasowe

Apaszki to stylowy dodatek w najlepszym guście, łączący w sobie wszystkie elementy wskazujące na ich wyjątkowość – autorskie nadruki podkreślają niepowtarzalność każdej stylizacji, a jedwabna tkanina nadaje wytworności i klasy. W przestrzeniach akademickich powstały niebanalne pomysły, które zaowocowały pięknymi projektami. To kolejny dowód na to, że moda i sztuka uwielbiają się przeplatać.

#ModnaSztuka minikolekcja apaszek marki SOLAR
fot. materiały prasowe

Apaszki możemy nosić w przeróżnych kombinacjach – klasycznie na szyi, awangardowo przywiązane przy dłoni, wplecione w warkocz, lub przypięte do torby. Projekty marki Solar idealnie dopełnią nie tylko codzienne stylizacje, ale również kreacje na specjalne okazje.

Połączenie mody i sztuki w akcesoriach - apaszki
fot. materiały prasowe