fbpx

Polska Wschodnia na wybiegu w Brukseli

Polska Wschodnia na wybiegu w Brukseli
fot. materiały prasowe

Jedwabne apaszki i męskie poszetki będą promowały regiony Polski Wschodniej w Brukseli. Projekt autorstwa Katarzyny Łęckiej, zwyciężył w ogłoszonym w ramach OFF Fashion konkursie na dodatek modowy promujący regiony wschodnie. 20 czerwca będzie można zobaczyć go na wybiegu w Brukseli podczas gali Domu Polski Wschodniej. Katarzyna Łęcka, podbiła już swoimi projektami serca Włochów, Francuzów, Brytyjczyków a nawet Nowojorczyków. Teraz przyszedł czas na promocję Polski w krajach Beneluxu
Na pokazie w Brukseli oprócz apaszek i poszetek młodej, polskiej projektantki, zaprezentowane zostaną także prace finalistów konkursu modowego Off Fashion Kielce, który w tym roku odbył się pod hasłem „Ambasadorzy”. Całe wydarzenie odbędzie się w prestiżowej sali Autoworld w Brukseli, a swoją obecność potwierdzili już przedstawiciele świata dyplomacji oraz instytucji Unii Europejskiej, jak również przedstawiciele świata mody i mediów.

Wydarzenie związane jest z zakończoną niedawno XIII już edycją Off Fashion Kielce, Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody. W ramach tego wydarzenia odbyło się wiele pokazów mody i prezentacji prac młodych artystów. Każdy taki występ to szansa na zaistnienie w świecie mody. Ze swojej szansy pokazania się w świecie mody, i to tej z największych wybiegów świata, już dawno temu skorzystała Katarzyna Łęcka. Kielczanka z pochodzenia, zdecydowała się na budowanie własnej marki modowej i szeroką jej promocję w kraju i poza jego granicami. Ciężką pracą i świetnymi pomysłami dotarła na wybiegi Fashion Week w Londynie i w Nowym Jorku, a także na paryskie targi modowe. Tworząc i pracując we Florencji i Londynie, szybko wywalczyła dobrą pozycję dla swojej marki L.Catherine London i zyskała grono wiernych klientek.

Będąc za granicą, nigdy nie zapominam o kraju swojego pochodzenia. Dużo myślę o Polsce i staram się angażować w akcje, które realnie mogą wpłynąć na jej promocje w świecie. Jeśli te inicjatywy związane są z modą to robię to z ogromną pasją i czystą przyjemnością – komentuje Katarzyna Łęcka.

Potwierdzeniem jej słów jest wygrana, w zorganizowanym w ramach Off Fashion Kielce, konkursie na dodatek modowy promujący Polskę Wschodnią w Europie. Werdykt ogłoszony 27 maja był jednogłośny. Projekt apaszki autorstwa Katarzyny Łęckiej, okazał się najlepszy według decyzji Urzędów Marszałkowskich pięciu województw Polski Wschodniej.