fbpx

Prawdy i mity o depilacji pastą cukrową

Prawdy i mity o depilacji pastą cukrową

Alternatywa dla wosku i maszynki, znana od wieków i coraz chętniej stosowana w Europie. Depilacja cukrowa, bo o niej mowa, wzbudza ciągle wiele kontrowersji.
Depilacja pastą cukrową przywędrowała do Europy z krajów arabskich

Tam kobiety już od wieków używają jej jako znakomitego sposobu na niechciane owłosienie. Wiedza o jej przygotowaniu i użyciu przekazywana jest z pokolenia na pokolenie na tych obszarach.

Zobacz także depilatory do twarzy

Oto kilka mitów na jej temat:

Depilacji pastą cukrową nie można wykonać w domu

Mit. Za pomocą własnoręcznie sporządzonej mieszanki opartej tylko na wodzie, cukrze i soku z cytryny można w domu sprawnie przeprowadzić proces depilacji. Oczywiście na początku sprawia to pewne problemy ale przecież „ ćwiczenie czyni mistrza”.

ZAMÓW

E-WYDANIE

Po paście cukrowej często występują reakcje uczuleniowe

Mit. Oryginalna pasta cukrowa składa się z cytryny, wody i cukru, nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników czy środków zapachowych, więc ryzyko wystąpienia alergii jest ograniczone do minimum.

Pasta cukrowa oblepia skórę i powoduje zrywanie naskórka

Mit. Pasta bardzo dokładnie oblepia włosy a nie skórę, więc przy zabiegu depilacji nie ma ryzyka, że wraz z niechcianym owłosieniem pozbędziemy się naskórka.

Włosy usuwane za pomocą pasty cukrowej odrastają wolniej i są cieńsze

Prawda. Włosy usuwane są zgodnie z kierunkiem wzrostu, dlatego nie łamią się tuż pod powierzchnią skóry, co minimalizuje ryzyko ich wrastania. Usuwane są wraz z cebulkami, przez co skóra o wiele dłużej pozostaje gładka. Kobiety , które stosują pastę cukrową jako metodę depilacji, z czasem zaczęły zauważać, że odrastające włosy są o wiele cieńsze i słabsze.

Zobacz: zdrowe i piękne włosy kosmetyki

Pasta cukrowa posiada właściwości pielęgnacyjne

Prawda. Zawartość cukru i soku z cytryny sprawia, ze skóra staje się miękka i lepiej odżywiona. Stan ten utrzymuje się nawet do kilku dni po depilacji.

Depilacja pasta cukrową to zabieg bezbolesny

Mit. Niestety, ale zabieg niesie ze sobą pewien dyskomfort, który jednak w porównaniu z innymi metodami jest bardzo mały. Ponadto pasta nie wywołuje podrażnień na skórze.

Depilacja pastą cukrową to mało higieniczny zabieg

Mit. Do zabiegu nie używa się żadnych ostrzy, co zapobiega rozwojowi infekcji. Pasta spłukiwana jest woda, więc nie potrzebujemy żadnych dodatkowych kosmetyków.

Pasta cukrowa stosowana na zimno może być stosowana nawet w przypadku żylaków

Prawda. Depilacja pasta cukrową na zimno jest bezpieczna dla skóry naczynkowej i nawet w przypadku niewielkich żylaków.

ZAMÓW

E-WYDANIE
?>