fbpx

Słoneczna kolekcja od Michała Sebastiana

Słoneczna, transparentna i smakowita niczym sorbet cytrynowy. Taka jest letnia kolekcja Michała Sebastiana.
Michał Sebastian to kolejny młody i niezwykle zdolny projektant na rodzimym podwórku mody. Jego projekty łączą w sobie moje ulubione cechy: lekkość, nowoczesne podejście do formy i wyrafinowany minimalizm.

Tego lata Sebastian proponuje stroje w soczystym i jasnym kolorze cytryny. Jego projekty są niezwykle zwiewne i bardzo seksowne. Wszystkie sylwetki utrzymane są w długości mini, a tkaniny, jakie projektant proponuje nadchodzącego lata, to zwiewne żorżety, tiule czy dzianiny o grubych oczkach. Prześwity, krótkie sukienki, szorty o bieliźnianym kroju – to wszystko sprawia, że cała kolekcja jest niezwykle zmysłowa.

Michał Sebastian, SS 2012/ więcej zdjęć w galerii

To, co mnie szczególnie podoba się w pracach Michała Sebastiana, to jego niezwykle twórcze podejście do formy. Zaprojektowany przez niego strój to nie ubranie, a raczej konstrukcja – forma przestrzennej, bardzo pięknej i pociągającej instalacji modowej. Ponadto, oprócz projektów o lekkim zabarwieniu erotycznym, w kolekcji projektanta znaleźć można wspaniałe t-shirty i tuniki – niezwykle uniwersalne i niebanalne – tu projektant po raz kolejny pokazuje swoją niezwykłą wrażliwość na strukturę tkanin i umiejętność ich łączenia.

www.michalsebastian.com