fbpx

Stylowe kręcone fryzury

Stylowe kręcone fryzury
shutterstock_

Kręcone lub falowane włosy potrafią nie tylko dodawać uroku, ale również sprawiać sporo kłopotów. Bywają dość kapryśne – lubią się puszyć i nie zawsze układają się tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Codzienna walka z kręconymi włosami, zwłaszcza w wilgotne, deszczowe dni, bywa po prostu męcząca. Dlatego warto poszukać dla siebie wygodnej i modnej fryzury pasującej do aktualnej długości naszych włosów.
1. Krótkie i sprężyste kosmyki

Krótkowłose kobiety wyglądają fantastycznie w fryzurach inspirowanych subkulturą punkową z burzą sprężystych kręconych pasm i postrzępioną lub długą skośną grzywką. Możemy ją prostować lub zachować kręcącą się tak samo, jak pozostałe kosmyki. Ważne, by pasowała do naszego kształtu twarzy i stylu bycia.

2. Beach waves i falowany bob do ramion

Na kręconych włosach o długości do ramion idealnie sprawdzają się duże i luźne fale. W tym sezonie fryzjerzy polecają potargane stylizacje, zapewniające maksymalnie naturalny a nawet lekko dziki wygląd. Ten nowy look à la Kirsten Dunst uzyskamy w salonie fryzjerskim dzięki usłudze stylizacji Beach Waves marki L’Oréal Professionnel. Kręcone pasma poprawią teksturę fryzury i nadadzą jej dodatkowy wymiar a zaawansowana technologia zabiegu sprawi, że efekt fal prosto z plaży utrzyma się nawet przez 8 tygodni. Nie odrzucajmy też z góry pomysłu stworzenia pofalowanego boba. Większość kobiet, które mają naturalnie kręcone włosy, boi się tej stylizacji, ponieważ krótkie kosmyki zwykle wyglądają na bardziej puszyste niż normalne włosy. Ten problem pomoże rozwiązać porada fryzjera eksperta, który może zalecić cieniowanie od wewnątrz nadające falowanemu bobowi bardziej atrakcyjny kształt.

3. Kaskada długich kręconych włosów

Długie włosy dostarczają nam wielu możliwości. Jakie mamy opcje? Możemy wybrać gładki, dobrze zdefiniowany skręt, naturalne lekkie fale lub ekstrawaganckie roztrzepane stylizacje. Warto też zdecydować się w salonie na koloryzację ombre. Eksperci stosujący tę technikę stworzą płynne przejścia pomiędzy odcieniami. Takie farbowanie zapewni fryzurom o kręconej fakturze nowy, świeży wygląd.

Tego lata odłóżmy prostownicę na półkę i zaprzyjaźnijmy się ze swoimi kręconymi włosami. Są piękne, modne i jak żadna inna fryzura podkreślają nasz indywidualny styl i charakter!

Zobacz: mycie włosów