1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Uwierz w siebie. I podziękuj za komplement

Twarzami kampanii \
Twarzami kampanii "Przyjmij komplement", zainicjowanej przez markę Vitapil, są panie, które wzięły udział w ulicznej ankiecie. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Polki to jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie - tak uważają inni. My same nie chcemy w to wierzyć. Co trzecia z nas czuje zakłopotanie i niedowierzanie, kiedy słyszy coś miłego na swój temat. 

„Przyjmij komplement” - to akcja marki Vitapil, której  celem jest motywowanie Polek do lepszej samooceny. Z badań wykonanych przez agencję badawczą IQS wynika, że ponad połowa Polek (58 proc.) potrafi zdefiniować swoje atuty, ale aż 40 proc. brakuje pewności siebie. Dlaczego w parze ze świadomością  swoich mocnych stron, nie idzie dobra samoocena? Co sprawia, że wewnętrzny krytyk bierze górę nad naszym życiem?

Przede wszystkim mamy nierealne oczekiwanie wobec samych siebie. Polki dążą do perfekcjonizmu pod każdym względem - chcą wyglądać pięknie, odnosić sukcesy zawodowe, dobrze prowadzić dom, być doskonałe w roli żony, partnerki, matki. Próby sprostania coraz wyższym wymaganiom, najczęściej  skutkują obniżeniem samooceny. Warto się zastanowić, w których miejscach za wysoko ustawiamy sobie poprzeczkę. I po co?  Żeby się źle czuć? Praca nad zdrową samooceną to proces, w którym uświadamiania sobie kim jesteśmy, kim chcemy być, i że każda z nas jest unikalna.

  1. Pamiętaj - ideał nie istnieje. Zrezygnuj z bycia „perfekcyjną panią”, bo to może być jedynie źródłem nieustanej frustracji. Ustal realistyczne oczekiwania wobec siebie.
  2. Nie porównuj się. Żyj po swojemu. Zawsze znajdzie się ktoś, kto ma lepszą sylwetkę, więcej pieniędzy, szybciej osiągnął sukces. Rób swoje najlepiej jak potrafisz. I zdystansuj się od wszechobecnych obrazów „idealnych” kobiet, które dodatkowo podkręcają nierzeczywiste oczekiwania wobec siebie.
  3. Zrób bilans samooceny Popatrz na siebie przychylnym okiem. Określ swoje mocne strony i spróbuj nazwać to, co nie wychodzi ci najlepiej. Na warsztatach rozwojowych dla kobiet terapeuci często proponują ćwiczenie polegające na tym, żeby podzielić kartkę na dwie części. Na jednej  trzeba wypisać 10 cech, których w sobie nie lubisz, na drugiej 10 swoich mocnych stron. Większość kobiet ma problem z wypełnieniem strony z atutami. Wówczas należy włączyć do zadania bliskich - można się miło zaskoczyć, dowiadując się o swoich fajnych cechach.
Osoba ze zdrową samooceną lubi się i docenia. Ma też świadomość swoich ograniczeń i wad, ale akceptuje je, i nie robi sobie z tego powodu wyrzutów.

Za co siebie lubimy?

Z badania „Przyjmij komplement” wynika, że tylko co trzecia Polka nie ma zastrzeżeń  do wyglądu swojego ciała. Co czwarta nie czuje się dobrze w swoim ciele i nie akceptuje swoich niedoskonałości. Polki cenią w sobie zwłaszcza charakter, intelekt i wiedzę, a także różnego rodzaju umiejętności. Cechy fizyczne mają drugorzędne znaczenie dla samooceny, ale nie dla młodych pań (18-26 lat). Dla nich wygląd jest bardzo ważny.

Najbardziej nielubianą częścią ciała  – niezależnie od wieku -  jest brzuch. W wyglądzie Polki doceniają swoje oczy. Młode kobiety przywiązują też dużą uwagę do stylu i włosów - poświęcają im więcej czasu, stosują specjalistyczną pielęgnację. Włosy są jednym z częściej wskazywanych przez badanych elementów urody, który poprawia pozytywne myślenie o sobie – aż 27 proc Polek deklaruje, że włosy dodają im pewności siebie. Jednak dla grupy 35-44 włosy są także powodem do kompleksów. W tym wieku widoczne niezadowolenie z włosów może być spowodowane spadkiem ich kondycji (przerzedzenie, siwienie). Zdrowe i lśniące włosy są oznaką zdrowia i gwarantują dobry wygląd. Co robić, żeby takie mieć?  Na pewno nie wystarczy ich farbować. Kluczem jest prawidłowo dobrana do rodzaju włosów i skóry głowy pielęgnacja. Czasem konieczne jest również wzmocnienie ich od wewnątrz. Suplementy diety Vitapil to preparaty o kompleksowym składzie, optymalnie dobranym pod kątem kondycji włosów. Zawiera dużą dawkę biotyny oraz 16 aktywnych składników, w tym bardzo dużą dawkę kwasu pantetonowego oraz krzemu z młodych pędów bambusa. To unikalne połączenie komponentów sprawia, że włosy szybciej rosną i wyraźnie zwiększają swoją grubość, co zostało potwierdzone w badaniu z udziałem kobiet stosujących Vitapil przez 2 miesiące. Badania dostępne na stronie: Już nie trzeba wybierać w aptece między najbogatszym pod kątem składu produktem na włosy, a preparatem zawierającymi krzem lub biotynę.

Produkty Vitapil dostępne są w trzech formułach:

 SUPLEMENT DIETY SUPLEMENT DIETY

Tabletki Opracowane przez ekspertów na bazie substancji odżywczych i naturalnych składników roślinnych. Działają od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawia, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące.

 

 KOSMETYK KOSMETYK

Lotion Dzięki specjalnie dobranej formule lotion zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów oraz stymuluje porost nowych. Wzmacnia cebulkę włosów, a im jest ona silniejsza i lepiej odżywiona, tym zdrowszy i mocniejszy włos. Inteligentne połączenie składników pozwala na codzienne stosowanie preparatu bez ryzyka podrażnień. Delikatnie pachnie i jest przyjemny w użyciu.

 

 

 SUPLEMENT DIETY SUPLEMENT DIETY

Vitapil mama Składniki preparatu są bezpieczne dla mam karmiących,  zapewniają dostarczanie witamin i składników mineralnych. Rezultaty zostały potwierdzone badaniem z udziałem mam karmiących: 84% potwierdziła, że  włosy wyglądają na zdrowsze, przestały wypadać (58%), są bardziej błyszczące (61%), pojawiły się nowe włosy – tzw. baby hair (79%).

 

W początkowym okresie macierzyństwa włosy są naturalnie okresowo osłabione. Specjalnie z myślą o kobietach po porodzie, w okresie laktacji opracowano VIitapil mama. Składniki preparatu działają od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawiają, że włosy stają się mocniejsze, elastyczne i bardziej lśniące.

Jak poprawiamy sobie samopoczucie?

Polki wspomagają pewność siebie głównie dbałością o wygląd zewnętrzny - ładny ubiór oraz estetyczny makijaż, czyli pewnego rodzaju wizerunek oceniany przez otoczenie. Tak wynika z badań IQS  – mówi Marta Rybicka, socjolog, Business Unit Director. Dopiero w dalszej kolejności wymieniane są działania samorozwojowe – rozwój intelektualny i duchowy, hobby, sukces zawodowy, wykształcenie - dodaje.

Jak działają na nas komplementy?

Co 4 Polka deklaruje, że nie potrafi przyjmować komplementów, zaprzecza im lub nie wierzy w ich szczerość. 2 na 5 Polek czuje zakłopotanie, gdy je otrzymuje. Polki najczęściej są komplementowane przez najbliższych: partnerów, przyjaciółki, koleżanki. Najrzadziej są doceniane przez obce kobiety. - Polki wskazują na dużą rolę komplementów w budowaniu pewności siebie. Komplementy są także dla nich przyjemne, jednak często nie potrafią ich odpowiednio przyjąć, reagując skrępowaniem na miłe słowa. Taka reakcja może być wynikiem społecznej afirmacji skromności - komentuje  Marta Rybicka. 

A jaka byłaby twoja reakcja na komplement, że wyglądasz zjawiskowo?

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze