Wiosną postaw na róż: 3 stylizacje

53453536 - portrait of fashion beautiful woman, sweet and sensual with luxurious makeover and hair on the background colors flowers

Oczekując na wiosnę warto wprowadzić się w dobry nastrój np. za pomocą nieco jaśniejszych kolorów. W końcu nie od dziś wiadomo, że mają one ogromny wpływ na nasze samopoczucie, oraz na to w jaki sposób jesteśmy postrzegani. Dziś na „tapetę” weźmiemy róż: kolor przypisywany kobiecości, słodki i trudny w odbiorze. Dlaczego ?- Bo my same uważamy często osoby ubierające się na różowo za infantylne czy niezbyt poważne.
Róż może być jednak kolorem, który będzie idealnie pasował do różnych stylizacji, nie odejmując nam powagi czy… odwagi. Ważne jest by wybierać odpowiedni odcień bo naszej karnacji, oraz do sytuacji w której ma być noszony. I tak jasny, rozbielony róż w wersji garsonki czy koszuli połączonej z klasycznym garniturem będzie wyglądać niezwykle profesjonalnie, wieczorowa suknia w kolorze magenty będzie zwracać uwagę i dodawać odwagi, a nasycony odcień malinowego różu doda nam energii na siłowni.

Róż w wydaniu eleganckim


Różowy jest kolorem nie tylko niezwykle kobiecym, lecz także może być bardzo elegancki. W tym celu dobrze jest wybierać go w klasycznych krojach (np. koszuli, kardiganu, spódnicy ołówkowej) i łączyć go ze stonowanymi odcieniami granatu, szarości czy mlecznej bieli. Ważne są tu też dodatki, które powinny być maksymalnie klasyczne. W takim zestawieniu róż „ociepli” profesjonalny wizerunek, nie ujmując nam na powadze.

Róż w wydaniu wieczorowym

W wersji wieczorowej obroni się niemalże każdy odcień różu. Fuksja czy magenta to kolory zarazem wyraziste jak i wyrafinowane. Przy mocnym kolorze warto postawić na czystą formę i wysokiej jakości tkaniny. Biżuteria nie jest wymagana, ale ta o artystycznej nieco ekstrawaganckiej formie może stanowić idealne uzupełnienie

Róż w wersji casualowej

Codzienny strój z różem w roli głównej również może prezentować się niezwykle intrygująco. Warto jest łączyć róż z innymi ciepłymi, pozornie niepasującymi kolorami jak czerwień czy pomarańczowy. Można też postawić na różowy „Total look”. By uniknąć infantylnego wyglądu warto różowe stylizacje łączyć ze sportowymi trampkami, dżinsową kurtką czy dużą torbą typu „shopper”.