fbpx

XIII OFF Fashion – znamy program wydarzeń

XIII OFF Fashion – znamy program wydarzeń
fot. materiały prasowe

Poznaliśmy program wiosennej edycji Międzynarodowego Konkursu dla projektantów i entuzjastów Mody OFF Fashion, imprezy, która promuje młodych awangardowych designerów.
Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entujastów Mody OFF Fashion daje projektantom szanse na pokazanie osobistego spojrzenia na modę poprzez pryzmat zadanego przez organizatorów hasła. W tym roku jest to hasło „Ambasadorzy” zainspirowane przez malarskie arcydzieło Hansa Holbeina. Prace designerów będą więc „ambasadorami” ich indywidualizmu i wypracowanego stylu, a także wypadkową inspiracji kulturą i tradycją regionów, których są reprezentantami.

Zanim podczas konkursowego weekendu 24-25 maja i kończącej go Gali Finałowej przyznane zostaną nagrody OFF Fashion, warto będzie pojawić się w Kielcach dla innych atrakcji. 17., 18. i 21. maja będą tam trwały wydarzenia poprzedzające wielki finał. W Galerii Winda otwarta zostanie wystawa prac utalentowanej projektantki Haliny Mrożek (17.05, godz. 19:00), a w Galerii Handlowej Echo (18.05, godz. 16:00 i 18:00) pokazane zostaną projekty Goshico i studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Specjalny pokaz odbędzie się 21. maja w samym sercu miasta – modowy wybieg ustawiony zostanie na ul. Dużej (start o godz. 21:00). W dniu półfinału konkursu OFF Fashion (24. maja) w Bazie Zbożowej zorganizowany zostanie showroom, gdzie będzie można kupić ubrania z autorskich kolekcji polskich projektantów. Finałowa Gala odbędzie się na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Otworzy ją pokaz „Idea i obsesja”, po którym swoje kreacje zademonstruje finałowa dwudziestka uczestników. Muzyczną gwiazdą wieczoru, która wystąpi zanim usłyszymy werdykt jurorów, będzie zespół Plateau. Obejrzymy też prace studentów Teko, Via University w Danii.

W tym roku OFF Fashion dotrze również poza granice kraju. Wyjątkowa nagroda – udział w pokazie „OFF Fashion –Polska Wschodnia na wybiegu”, który odbędzie się w Brukseli 20 czerwca 2013 roku – przypadnie tym uczestnikom konkursu, których projekty inspirowane będą walorami pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Województwa te współtworzą Dom Polski Wschodniej w Brukseli, który przy współpracy z konkursem zorganizuje dla laureatów pokaz w brukselskim Autoworld.

Misją OFF Fashion jest odświeżenie rynku mody i wpuszczenie w jego obieg „młodej krwi” – projektantów, którzy działają poza mainstreamem, ale mają zapał, talent i ożywcze spojrzenie na współczesny design – mówi Magdalena Kusztal dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury. W spełnieniu tej „misyjnej” roli wspiera organizatorów grono znanych i cenionych w branży teoretyków i praktyków mody. Podczas XIII edycji profesjonalne grono jury konkursu wzbogaci się o dwie nowe twarze. Nowe, a jednak doskonale znane w polskim kręgu „fashion”. W jurorskich fotelach zasiądą redaktorki Agnieszka Ścibior i Agnieszka Sadowska. Jury do którego dołączają zadecyduje, między których uczestników podzielić konkursową pulę nagród za pierwsze trzy miejsca. W tym roku opiewa ona na 24 tys. złotych. Swoje tradycyjne już miejsca w jury zajmą: prof. Barbara Hanuszkiewicz z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi, projektancki duet Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, stylista Tomasz Jacyków, redaktorzy Michał Zaczyński i Wojciech Grzybała, a także promotorka mody Dorota Wróblewska, fotografka Lidia Popiel oraz projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski. I w tym roku nie zabraknie współpracującej z konkursem Connie Veaver – wykładowczyni duńskiej uczelni TEKO Design&Business.

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową pobrać można z oficjalnej strony OFF Fashion www.offfashion.eu. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 6. maja.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze