1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Księżna Walii promuje ideę zero waste

Kate Middleton (Fot. BACKGRID/ackgrid UK/Forum)
Kate Middleton coraz cześciej pojawia się w tych samych kreacjach. Czyje projekty wybiera najchętniej?

Prasa rozpisuje się o stylu księżnej Walii prawie zawsze, kiedy ta pojawi się publicznie. Każda jej stylizacja jest wnikliwie analizowana, a portale takie jak whatkatewore.com podpowiadają, gdzie można kupić noszone przez Kate ubrania, dodatki, biżuterię.

W niebieskiej sukience od Stelli McCartney księżna pojawiła się publicznie czterokrotnie. (Fot. Chris Radburn /PA Images /Forum)

Projektanci doskonale wiedzą, co oznacza „efekt Kate”. Kiedy księżna wybiera ich kreacje, te zwykle wyprzedają się na pniu. Po tym jak w 2010 roku zdjęcia z konferencji, na której ogłoszono zaręczyny Kate i Williama, trafiły do mediów, dopasowana granatowa sukienka Issa, którą miała tamtego dnia na sobie przyszła księżna, wyprzedała się w pięć minut. Jeszcze długo po wydarzeniu sukienka była najczęściej zamawianym projektem brytyjskiej marki.

Białą sukienkę od Alexandra McQueena księżna Cambridge włożyła m.in. na chrzciny księżniczki Charlotte oraz ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle (Fot. Stephen Lock/Zuma Press/Forum)

Księżna Walii nie zalicza modowych wpadek. Każda stylizacja, w której się pojawia, jest przemyślana i dopasowana odpowiednio do okazji. Wielokrotnie porównywano ją do księżnej Diany, głównie pod względem stylu. Chociaż oficjalnie nikt z otoczenia Kate Middleton tego nie potwierdził, nawiązania do ikonicznych kreacji matki Williama z pewnością nie są przypadkowe.

Ulubioną projektantką Kate Middleton jest Alessandra Rich. Rich przyznaje, że inspiruje się m.in. stylem księżnej Diany (Fot. Pool/Zuma Press/Forum,James Whatling/The Mega Agency/Forum,Stephen Lock/Zuma Press/Forum)

Chcąc promować rodzimą modę, Kate wybiera przede wszystkim brytyjskie marki: Alexandra Mcqueena, Catherine Walker & Co., Jenny Packham. Ostatnio jej ulubioną projektantką jest Alessandra Rich – to w jej sukienkach pojawia się najczęściej. Księżna działa na rzecz promocji mody zrównoważonej, dlatego w jej garderobie znajdziemy także marki, które starają się tworzyć z jak największym poszanowaniem dla środowiska, m.in. Stella McCartney, Faithfull the Brand, Raey czy Perfect Moment.

W ostatnim czasie Kate pojawia się coraz chętniej w ubraniach vintage. Jest stałą klientką butiku vintage Willow Hilson w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Nabyła tam m.in. wyszywaną koralikami pomarańczową torebkę z lat 60., którą miała ze sobą podczas tegorocznej wizyty na Jamajce.

Biały garnitur od Alexandra McQueena księżna założyła co najmniej trzy razy. Podczas tegorocznej wizyty na Jamajce zestawiła go z torebką vintage z lat 60. (Fot.I-Images/Zuma Press/Forum)

Jak na nowoczesną księżną przystało, Kate dawno temu zerwała z zasadą, że nie wypada pojawić się się publicznie dwa razy w tej samej kreacji. Magazyn „Town & Country” policzył ostatnio, że Kate ponad 80 razy powtórzyła ulubione stylizacje. Chociaż niektóre brytyjskie media złośliwie nazywają ją „oszczędną Kate”, to w ten sposób księżna promuje ideę zero waste, która zakłada m.in. byśmy kupowali mniej i bardziej rozważnie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze