1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Outdoorowe technologie wyszły na ulice – Royal Robbins przeciera miejskie szlaki

(Fot. materiały partnera)
To naprawdę się stało, moda przeszła metamorfozę się na naszych oczach. Wolność w doborze strojów, dodatków, mieszania stylów i epok stała się rzeczywistością. Ta przemiana z pewnością cieszy wszystkie te Panie, które chciałyby wprowadzić do swojej lifestylowej garderoby więcej funkcjonalności i świadomych ekologicznie ubrań. Taka właśnie jest marka Royal Robbins. Od przeszło 50 lat słynie z funkcjonalnej, trwałej i stylowej odzieży, a jej siłą napędową, jest tworzenie ubrań dla odbiorców, którzy ducha przygody wkładają we wszystko, co robią. Nie ma znaczenia czy są to aktywności na świeżym powietrzu, czy zawodowe wyczyny, bo tu liczy się komfort, droga oraz poszanowanie dla przyrody.

Zanim jednak ubrania przeznaczone do uprawiania turystyki wkroczyły na miejskie salony, marka Royal Robbins szyła odzież dla wspinaczy i górskich wędrowców. Wyjątkowość tych kolekcji polegała na tym, że założyciele marki byli jednocześnie praktykami i ikonami wspinaczki skalnej w Sierra Nevada w latach 60. Liz i Royal Robbins doskonale wiedzieli jak wymagający i surowy potrafi być granit, pragnęli więc stworzyć ubrania, które zniosą trudy wspinaczki, zabezpieczą ciało przed otarciami i zaprezentują się odpowiednio na końcu drogi — na szczycie. Założycielom przyświecał jeszcze jeden ważny cel, który marka kontynuuje po dziś dzień, a jest to głęboki szacunek do otaczającego świata. Działalność Royal Robbins koncentruje się na ochronie środowiska, redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz współpracy w ramach projektu UN Climate Change nad opracowaniem metodologii dla przemysłu odzieżowego, bezpiecznej dla środowiska naturalnego.

(Fot. materiały partnera)

Wybierz swoją drogę

Podążanie utartymi, bezpiecznymi ścieżkami już dawno przeszło do lamusa teraz liczy się nieznane i odkrywanie przygód czających się za rogiem. Nie znaczy to jednak, że podczas tych szalonych eskapad nie mamy być odpowiednio przygotowane. Co powiecie na koszule — jednolite, klasyczne białe, we wzorki i kwiatowe printy, które są odporne na zagniecenia i zabrudzenia, wspierają naturalny proces termoregulacji organizmu, posiadają ochronę przeciwsłoneczną, a przy tym wyglądają genialnie? Takie właśnie są koszule z serii Expedition marki Royal Robbins, które na dodatek wpisują się ideę zrównoważonego rozwoju. W 100% zostały wykonane z plastikowych butelek po wodzie, zmniejszając w ten sposób ilość śmieci, lądujących na wysypiskach i nadając tkaninie wyjątkowej trwałości. Materiał został zatwierdzony przez Bluesign®: certyfikat przyznawany zrównoważonej produkcji tekstylnej. Jeszcze niedawno prowadzenie szwów w sposób minimalizujący otarcia od plecaka, czy ciężkiej torby zawieszonej przez ramie to była domena produktów przeznaczonych do wędrówek górskich, cieszy fakt, że ten sam komfort znajdziemy w koszulach zapewniających swobodę ruchów podczas miejskich aktywności. Seria Expedition to również zestaw wkomponowanych w materiał, dyskretnych kieszonek zabezpieczonych suwakami, które przechowają dokumenty, czy inne drobiazgi na każdej, nawet najbardziej wymagającej wędrówce lub city breaku.

(Fot. materiały partnera)

(Fot. materiały partnera)

Przygoda na lekko – outdoorowe klasyki

Tak lekka i przyjemna w dotyku, że do zakochania się nie jest potrzebny nawet jeden krok. W serii Spotless zastosowano przemyślane materiały i procesy produkcyjne, aby zminimalizować wpływ na ludzi i planetę. Jak sama nazwa wskazuje, jej super siłą jest technologia, fachowo nazwana HeiQ Stain Away, która odpowiada za łatwe usuwanie plam i zabrudzeń tylko przy użyciu wody. Działanie plamoodpornej funkcjonalności polega na zwiększeniu chłonności i właściwości odprowadzania wilgoci na poziomie przędzy, dzięki czemu woda może swobodnie wnikać w tkaninę i wychodzić z niej, usuwając plamy podczas nawet ręcznego prania bez detergentów. Zaprojektowane z myślą o naturze i wolności. Sukienki, spodnie i bluzki, które po wyjęciu z ciasnej walizki czy plecaka będą się nadal dobrze prezentować, nie zajmą dużo miejsca i zachowają świeżość na długie godziny. Wprost idealne do pracy, na rower czy kolację na mieście. Kolekcję wyróżniają proste formy i ponadczasowy styl zachowany w barwach zaczerpniętych z krajobrazów charakterystycznych dla Karoliny Północnej, domu rodzinnego marki Royal Robbins i niekwestionowanych klasyków takich jak granat, zieleń, beż czy czerń.

(Fot. materiały partnera)

Przeżyjmy to jeszcze raz i jeszcze raz…

Podczas każdej wędrówki zdarzają się powroty do korzeni, silnych i stałych jak skała. Dlatego dobrze jest mieć w swojej szafie właśnie takie perełki, które z biegiem czasu nabierają tylko charakteru. Jakość i wytrzymałość sprawiają, że sięgamy po nie przy różnych okazjach, pracują razem z nami i dostosowują się do nowoczesnych wymagań. Royal Robbins popełnił taki powrót i przywrócił do życia najbardziej ikoniczne z modeli, nazywając tę wyjątkową kolekcję Remastered, zmodernizował kultowe pozycje dla współczesnych poszukiwaczy przygód wykorzystując nowoczesne zdobycze technologiczne. Tak samo wytrzymałe jak te walczące z granitową skałą gór Sierra Nevada, stworzone, by móc przeżywać więcej za mniej. Kurtki i spodnie z tej serii zostały wykonane w zrównoważony sposób, z ekologicznej mieszanki bawełny organicznej i modalu (naturalnego włókna celulozowego pozyskiwanego z lasów zarządzanych etycznie i posiadających certyfikat FSC). Modal zapewnia właściwości odprowadzające wilgoć, a włókna elastanu rozciągliwość. Pasują wszędzie tam, gdzie zechcesz je ze sobą zabrać.

(Fot. materiały partnera)

Przygoda ma wiele twarzy i może się przydarzyć nawet teraz! Spontaniczny wypad nad rzekę ze znajomymi, a może rundka po mieście rowerem czy piknik w parku? Okazji do eksplorowania jest wiele, a ograniczeń coraz mniej. Wolność odkrywania dają wszechstronne ubrania, które na dodatek świetnie wyglądają i wpisują się w najnowsze trendy mody. Warto, więc postawić na doświadczenie oraz filozofię marki Royal Robbins, która zadba, aby każda droga, którą wybieramy była komfortowa i w dobrym stylu.

Więcej o ekologicznej filozofii marki przeczytasz na www.royalrobbins.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze