1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Bojówki znowu w modzie. Inspiracje z ulic tygodnia mody w Kopenhadze

Mediolan street style 2022 (Fot. Spotlight)
Zobacz galerię 12 Zdjęć
Wygoda, styl i chłopięcy urok. Spodnie cargo, nazywane przez większość z nas bojówkami, znalazły się na szczycie listy trendów na jesień 2022. Jak je nosić? Oto garść inspiracji z najmodniejszych ulic.

Znienawidzone przez jednych, przez innych uważane za najwygodniejsze spośród wszystkich spodni. Ich historia sięga lat 30. ubiegłego wieku. Wtedy nosili je przede wszystkim żołnierze, którzy upodobali je sobie ze względu na niebywałą funkcjonalność. Luźne, wygodne, wytrzymałe, utrzymane w stonowanych barwach ziemi, a do tego zawierające mnóstwo pojemnych kieszeni sprawdzały się wprost idealnie jako wojskowy uniform. Ponad 50 lat później podbiły również ulice, stając się jednym z największych modowych trendów. A że współczesna moda garściami czerpie z lat 90., ich powrót był wręcz oczywisty. Mowa, rzecz jasna, o spodniach cargo, czyli bojówkach.

Ich współczesną wersję można umiejscowić gdzieś pomiędzy streetwearem a pierwotną militarną estetyką. Najczęściej są luźne i w stonowanych barwach, choć – jak to w modzie – wszystkie chwyty i w tej kwestii są dozwolone. Występują więc także w odsłonie obcisłej i w wyrazistych barwach, na przykład w zgodzie z najmodniejszą ostatnio estetyką barbiecore. To, co pozostaje w nich niezmienne, to obszerne kieszenie.

Co do zasad stylizacji, potwierdza się ich wyjątkowa wszechstronność. Doskonale komponują się bowiem zarówno z trampkami i basicowym T-shirtem, jak i butami na wysokim obcasie i marynarką. W galerii zdjęć znajdziecie nasz wybór stylizacji z bojówkami w roli głównej z ulic ostatnich tygodni mody w Kopenhadze i Mediolanie.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze