1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Blisko sztuki – premiera jesiennej kolekcji Solar

Premiera jesiennej kolekcji Solar (Fot. materiały prasowe)
6 września w nowoczesnym wnętrzu warszawskiej galerii sztuki współczesnej BWA odbyła się premiera jesiennej kolekcji Solar połączona z wystawą prac poznańskiego abstrakcjonisty Sebastiana Krzywaka.

Minimalistyczną przestrzeń wypełniła neonowa kolorystyka obrazów oraz nawiązujących do nich instalacji z broszurą prezentującą sesję Solar na sezon jesień–zima. Poszczególne modele z kolekcji wykorzystane w sesji wizerunkowej zostały dobrane w pary z malarstwem i zaprezentowane jako inspirujący duet.

Zarówno wydarzeniu, jak i całemu jesiennemu sezonowi Solar towarzyszy hasło #CloseToMyArt, które podkreśla związek mody ze sztuką oraz odnosi się do artystycznych nawiązań – wykorzystywanych przez Solar już od kilku sezonów.

Premiera jesiennej kolekcji Solar (Fot. materiały prasowe)

Na przestrzeni ostatnich dekad twórcy mody stali się artystami kreującymi dialog z publicznością na temat nie tylko sztuki, ale i popkultury czy obowiązujących trendów. Odniesień w sztuce poszukuje również Solar. Marka stawia sobie takie wyzwania, jak obserwacja, interpretacja oraz przenoszenie artystycznych motywów na tkaniny, z których powstają ubrania. Odnajduje w niej też inspiracje dla swoich działań pozabiznesowych i produkcji zdjęciowych, którymi zaprasza klientów i obserwatorów do poznania marki. W swojej jesiennej sesji opowiada historię z nowoczesnym, nieprzypadkowym malarstwem w tle. To jednak coś więcej niż scenografia i zdjęcia – to wyjątkowe zaproszenia do świata Solar pod hasłem #CloseToMyArt.

Premiera jesiennej kolekcji Solar (Fot. materiały prasowe)

Do współpracy przy ostatniej realizacji Solar zaprosił poznańskiego artystę Sebastiana Krzywaka i właśnie na tle jego prac prezentuje swoją interpretację trendów na nadchodzący sezon. Prace wchodzące w zbiór wystawy „Znikanie” stały się wyjątkową ramą najnowszej kampanii. Artysta specjalizuje się w destrukcyjnych technikach zamazywania i wymazywania, co doskonale komponuje się z geometrycznymi formami z kolekcji Solar na jesień i zimę 2022. Obrazy Krzywaka wraz z ubraniami Solar tworzą hipnotyzujące zestawienie barw, form i ekspresji.

Premiera jesiennej kolekcji Solar (Fot. materiały prasowe)

Premiera jesiennej kolekcji Solar (Fot. materiały prasowe)

Event 6 września rozpoczęła wiceprezeska Solar – Aleksandra Danel, a poprowadziła niezależna art advisorka Katarzyna Wąs, której rozmowa z Sebastianem Krzywakiem pozwoliła poznać zaproszonym gościom kulisy tej wyjątkowej współpracy – od idei, która pojawiła się podczas odwiedzin w pracowni malarskiej, aż do finalnej sesji zdjęciowej.

Od lewej: Anna Karpińska, menedżerka działu PR; Urszula Garboś, menedżerka działu architektury; Sebastian Krzywak, artysta; Aleksandra Danel, wiceprezeska Solar (Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze