1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Jeans na 5 sposobów. Inspiracje street style z ostatnich tygodni mody

Nowy Jork street fashion (Fot. Spotlight)
Zobacz galerię 15 Zdjęć
Nie ma nic bardziej uniwersalnego w naszej garderobie niż para dobrych jeansów. Podczas ostatnich tygodni mody udowodniono jednak, że nie muszą one występować jedynie w klasycznej formie, bo denim nosi się teraz bez żadnych ograniczeń. Oto garść inspiracji z ulic i wybiegów Paryża, Mediolanu i Nowego Jorku.

Total denim

Czyli jeans od stóp do głów. Taka stylizacja nabiera niepowtarzalnego charakteru – oldschoolowego, nonszalanckiego i nieco buntowniczego. Świetnie sprawdzi się właśnie jesienią i zimą, bo jeansowe warstwy nakładane jedna na drugą ochronią nas przed chłodnym wiatrem i niskimi temperaturami. Jest to więc nie tylko rozwiązanie zgodne z najnowszymi trendami, ale też praktyczne.

Mediolan, Paryż street fashion (Fot. Spotlight)
McCartney (Fot. Spotlight)
Petar Petrov (Fot. Spotlight)

Oversize

Jeans i oversize idą w parze w każdej postaci. Szerokie spodnie, duża katana, a nawet połączenie ich w jednej stylizacji – to zawsze dobry wybór. Szczególnie gdy chcesz poczuć się luzacko, a jednocześnie z modowym sznytem. Gdy dodamy do tego szpilki i elegancką małą torebkę, otrzymamy oryginalny wieczorowy look.

Paryż street fashion (Fot. Spotlight)
Nowy Jork street fashion (Fot. Spotlight)
Paryż street fashion (Fot. Spotlight)

Biodrówki

Jeszcze kilka sezonów temu uważane za największy modowy koszmar, teraz wracają z przytupem. Biodrówki ponownie weszły na ulice najmodniejszych miast świata za sprawą powrotu mody z początków XXI wieku, teraz określanej mianem Y2K. Nie są więc już synonimem kiczu, a raczej podążania za trendami. Najlepiej komponują się z – jakżeby inaczej – krótkim obcisłym topem.

Nowy Jork street fashion (Fot. Spotlight)
Paryż street fashion (Fot. Spotlight)

W wersji eleganckiej

Denim w wersji eleganckiej nie musi oznaczać jedynie nieśmiertelnego połączenia jeansów z białą koszulą. Sukienki w denimowej wersji mogą prezentować się świetnie nawet na wieczorne wyjścia i spotkania firmowe. Zadowolą też te wszystkie z nas, które cenią sobie komfort i kochają swobodę.

Mediolan street fashion (Fot. Spotlight)
Nowy Jork street fashion (Fot. Spotlight)
Mediolan street fashion (Fot. Spotlight)

DIY, czyli zrób to sama

Długie jesienne wieczory sprzyjają kreatywnym zajęciom, a do ubrań w tym duchu potrzeba nieco chęci, czasu i artystycznej wizji. Jeansowe stylizacje na ulicach najmodniejszych miast przybrały bowiem również formę upcyklingu, co znaczy, że zostały stworzone z ubrań, które zostały już wyprodukowane. Słowem – DIY, czyli stwórz je sama. Każdy z nas może więc bez większych problemów podążyć za tym trendem. A planeta z pewnością nam za to podziękuje.

Paryż street fashion (Fot. Spotlight)
Flying Solo (Fot. Spotlight)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze