1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda

Celebracja kobiecości – premiera limitowanej kolekcji Solar na nowy sezon

(Fot. materiały prasowe; @piotrekdrzastwa)
Na początku marca zostaliśmy zaproszeni na premierę limitowanej kolekcji marki Solar na sezon wiosna–lato 2023, która odbyła się w największym domu aukcyjnym w Polsce – DESA Unicum. Wydarzeniu towarzyszyła przedaukcyjna wystawa prac Franciszka Starowieyskiego.

Event rozpoczęły przemówienia prezesa Stanisława Bogackiego, wiceprezeski Aleksandry Danel i dyrektorki artystycznej Solar Marii Pyzio. Zarząd Solar przybliżył zaproszonym gościom kulisy pojawienia się pracy „Nimfy Umierających Drzew” w siedzibie Solar w 2021 r., wzbudzając emocje, refleksje i tworząc nowe konteksty, które dwa lata później przybrały określoną formę w postaci kolekcji limitowanej Solar x STAROWIEYSKI. W dalszej części głos zabrała Małgorzata Nitner – dyrektorka departamentu sprzedaży Desa UNICUM – i Marta Smolińska, kuratorka sztuki.

(Fot. materiały prasowe; @piotrekdrzastwa)

– Nimfy, hamadriady, opiekunki pojedynczych drzew, z którymi się rodzą i umierają, ożyły i stały się inspiracją do stworzenia kolekcji limitowanej Solar nacechowanej kobiecością. Kolekcji, która powstała jako wyraz podziwu i uznania dla kobiet – współczesnych, śmiertelnych nimf. W ten sposób sztuka stała się pretekstem do rozmowy o kobiecości i feminizmie, tworząc otwartą przestrzeń do dalszego rozwoju wartości, na których budowana jest marka Solar – tak o kolekcji opowiada wiceprezeska zarządu Solar Aleksandra Danel.

(Fot. materiały prasowe; @piotrekdrzastwa)

Kolekcja limitowana Solar wiosna–lato 2023 jest wyrazem naszych czasów: to hybryda mody i sztuki, która suwerennie przechwytuje kreskę i motywy Starowieyskiego, by wykreować z nich unikatowy fenomen. „Nimfy umierających drzew” – mimo sugestii umierania zawartej w tytule – tętnią witalnością i siłą. To właśnie te cechy przeniknęły do kolekcji Solar, emanując z każdego jej detalu: printów, naszywek, kołnierzyków, kolorów, szwów, szpil, broszek.

(Fot. materiały prasowe; @piotrekdrzastwa)

(Fot. materiały prasowe; @piotrekdrzastwa)

Wydarzeniu towarzyszyła przedaukcyjna wystawa prac Franciszka Starowieyskiego, która potrwa do 15 marca. „Franciszek Starowieyski. Skandalista spod znaku byka” to wyjątkowa aukcja poświęconą w całości twórczości najwybitniejszego polskiego plakacisty, mistrza rysunku, wizjonera i wirtuoza autokreacji. Różnorodna oferta aukcji pozwala na prześledzenie każdego z tych etapów twórczości Starowieyskiego i tym samym poznanie oraz zrozumienie jego geniuszu artystycznego.

(Fot. materiały prasowe; @piotrekdrzastwa)

Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele wszystkich najważniejszych redakcji prasowych, on- linowych, influencerzy i styliści m.in: Gosia Boy, Alicja Werniewicz, Karolina Tomaszewicz, Karolina Limbach, Marta Mach i Mikołaj Komar. Nie zabrakło sympatyzujących z marką aktorek: Oriny Krajewskiej i Katarzyny Zawadzkiej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze