1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. MET Gala 2024 niczym wystawne garden party. Oto najciekawsze stylizacje z czerwonego dywanu

MET Gala 2024 niczym wystawne garden party. Oto najciekawsze stylizacje z czerwonego dywanu

Jennifer Lopez i Zendaya za kulisami MET Gali 2024: „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion” (Fot. Kevin Mazur/MG24/Getty Images)
Jennifer Lopez i Zendaya za kulisami MET Gali 2024: „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion” (Fot. Kevin Mazur/MG24/Getty Images)
Zobacz galerię 54 zdjęcia
Za nami najważniejsza noc w świecie mody – MET Gala, która odbywa się zawsze w pierwszy poniedziałek maja w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. W tym roku tematami imprezy były: „ogród czasu” i „przebudzenie mody”. Czerwony dywan wypełnił się zatem przeróżnymi motywami: od kwiatów po modę inspirowaną technologią. W galerii prezentujemy najciekawsze stylizacje tegorocznej edycji.

MET Gala, inaczej Costume Institue Gala, to niewątpliwie jedna z najważniejszych imprez w świecie mody i show-biznesu. Wydarzenie odbywa się corocznie od 1948 roku w gmachu nowojorskiego Metropolitan Museum of Art i połączone jest z inauguracją wystawy, którą przedpremierowo mogą obejrzeć zaproszeni goście. Impreza ma również charakter charytatywny – w jej trakcie zbierane są bowiem datki na rzecz Instytutu Kostiumów MMoA. Zwykle są to ośmiocyfrowe sumy – rekord padł w ubiegłym roku, kiedy udało się uzbierać zawrotną kwotę 22 milionów dolarów.

Harris Reed (Fot. Marleen Moise/Getty Images) Harris Reed (Fot. Marleen Moise/Getty Images)

Od 1995 roku organizatorem wydarzenia jest Anna Wintour, redaktorka naczelna amerykańskiej edycji magazynu „Vogue”. To właśnie ona przekształciła MET Galę w wielkie święto mody, które swoją oprawą potrafi przyćmić nawet ceremonie wręczania Oscarów. Dziennikarka zaprasza bowiem co roku około 600 gości, w tym topowe gwiazdy muzyki, kina i sportu oraz celebrytów, influencerów, projektantów mody i osobistości branży. Uczestnicy muszą jednak przestrzegać konkretnego dress code’u związanego z motywem danego roku. Specjalnie na tę okazję zakładają zatem najbardziej wyszukane, spektakularne, często także kontrowersyjne kreacje od największych twórców. I to one są zazwyczaj w centrum zainteresowania mediów i opinii publicznej. Co ciekawe, każda stylizacja musi być wcześniej zatwierdzona przez samą Wintour.

Anna Wintour (Fot. Gilbert Flores/Variety/Getty Images) Anna Wintour (Fot. Gilbert Flores/Variety/Getty Images)

W tym roku bal inaugurował otwarcie wystawy „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion” („Śpiące Królewny: Przebudzenie mody”), która przygląda się temu, jak technologia może tchnąć nowe życie w ubrania, które są zbyt stare i delikatne, aby mogły być jeszcze noszone. Z jej tematyką związany był również tegoroczny dress code – „The Garden of Time” („Ogród czasu”). Motyw ten swoją nazwę zawdzięcza opowiadaniu J.G. Ballarda o hrabim, który aby powstrzymać wściekły tłum zbliżający się do jego zamku spowalnia płynący czas, ścinając różę ze swojego ogrodu, i powtarza to, aż nie zostaje w nim ani jeden kwiat. Tegoroczny czerwony dywan wypełnił się zatem przeróżnymi motywami: od kwiatów po modę inspirowaną technologią.

Zendaya (Fot. Bauzen/GC Images) Zendaya (Fot. Bauzen/GC Images)

W tym roku na czerwonym dywanie, niczym na wystawnym garden party, pojawili się m.in.: Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Sarah Jessica Parker, Alexander Skarsgård, Penélope Cruz, Kylie Minogue i Zendaya. Zajrzyjcie do naszej galerii – tam prezentujemy najciekawsze stylizacje gości tegorocznej edycji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze