fbpx

Nowości w medycynie estetycznej i kosmotologii
JESIEŃ - ZIMA 2018/19

Pożegnaj zmarszczki na dobre
Pożegnaj zmarszczki na dobre

Wraz z upływem czasu skóra wiotczeje, traci elastyczność, a twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną witalności. W końcu pojawiają się też oznaki starzenia. Na szczęście na ratunek przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi z użyciem wypełniaczy, które przeżywają obecnie swój szczyt popularności. Duże zainteresowanie tymi usługami sprawia, że ciężko jest w gąszczu ofert odnaleźć te najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze. Zapraszamy na przegląd najlepszych dostępnych na ryku wypełniaczy, a także specjalistycznych produktów do rewitalizacji skóry.

Medycyna estetyczna – starsza i jeszcze bardziej wyrafinowana… W tym roku obchodzi swoje  25 – lecie!
Medycyna estetyczna – starsza i jeszcze bardziej wyrafinowana… W tym roku obchodzi swoje  25 – lecie!

Początki medycyny estetycznej w Polsce sięgają października 1993 roku. To właśnie wtedy zaczęło się budowanie tej dziedziny, która w tych czasach stała się synonimem luksusu, ale bez której z pewnością dało się obyć. Obecnie rynek zabiegów poprawiających urodę rozwija się w naszym kraju niezwykle dynamicznie, a zainteresowanie zróżnicowanymi usługami gabinetów budzi coraz większe zainteresowanie.  

Zabieg czy krem?
Zabieg czy krem?

W każdym sezonie pojawia się sporo nowych kremów, trochę mniej zabiegów. Lista substancji aktywnych, które stanowią ich bazę, nie jest długa. Retinol, witamina C, kwas hialuronowy i peptydy od lat są na jej szczycie. Jak działają i czy można je przedawkować? Wątpliwości rozwiewa dr Waldemar Jankowiak, lekarz medycyny estetycznej, wiceprezes Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiegio Towarzystwa Lekarskiego.

Jak mieć piękne nogi?
Jak mieć piękne nogi?

Wakacje za nami, ale sezon na zadbane, zdrowe nogi trwa cały rok. Jeśli Twoim problemem są cellulit, halluksy, żylaki czy popękane naczynka, to teraz jest dobry czas na kurację leczniczą czy upiększającą.

Trendy w upiększaniu
Trendy w upiększaniu

Mody w medycynie estetycznej zmieniają się tak, jak świat wokół nas. Selfie i media społecznościowe sprawiły, że inaczej niż do tej pory postrzegamy piękno.

Skóra w wielkim mieście
Skóra w wielkim mieście

Starzeje się szybciej, bo stale jest poddawana niekorzystnemu wpływowi czynników zewnętrznych: zanieczyszczeń i pyłów przemysłowych, zwłaszcza w formie smogu. O jego destrukcyjnym wpływie na skórę rozmawiamy z dermatolog dr n. med. Martą Kurzeją.

Przewodnik po laserach
Przewodnik po laserach

Pod nazwą „laser” kryje się mnóstwo urządzeń. Przedstawiamy te, które można najczęściej znaleźć w dobrych gabinetach. Nie trzeba jednak znać ich nazw, bo dobór odpowiedniego lasera należy do lekarza, podobnie jak klasyfikacja do zabiegu. Natomiast samą epilację może wykonywać już kosmetolog.

Skóra po lecie: Na ratunek każdej cerze
Skóra po lecie: Na ratunek każdej cerze

Nawet jeśli chroniłaś i nawilżałaś skórę latem, po wakacjach będzie przesuszona, pojawią się na niej plamki czy rozszerzone naczynka. Nadeszła pora na naprawienie szkód i przygotowanie do zimy.

Dobre nawyki dla urody
Dobre nawyki dla urody

Naukowcy dowodzą, że prawie 90 proc. naszego życia to nawyki, czyli zachowania, które wykonujemy automatycznie. Twoje niewinne z pozoru przyzwyczajenia mogą niekorzystnie wpływać na urodę, teraz i w przyszłości. Na szczęście łatwo je zmienić na dobre.

Wypełniacze od A do Z
Wypełniacze od A do Z

Wypełniacze to od lat hit gabinetów medycyny estetycznej – superbroń w walce z upływającym czasem. Nie trzeba się ich obawiać, ale warto wiedzieć, na co uważać, decydując się na taki zabieg.