fbpx

Nowości w medycynie estetycznej i kosmotologii
JESIEŃ - ZIMA 2018/19

Wypełniacze od A do Z
Wypełniacze od A do Z

Wypełniacze to od lat hit gabinetów medycyny estetycznej – superbroń w walce z upływającym czasem. Nie trzeba się ich obawiać, ale warto wiedzieć, na co uważać, decydując się na taki zabieg.

Jak być piękną niezależnie od wieku?
Jak być piękną niezależnie od wieku?

Na to, jak się starzejemy, w niewielkim stopniu wpływają geny. Na młodzieńczy wygląd pracujemy same ,z pomocą m.in. skutecznych kosmetyk? i zabieg? Warto dobierać je stosownie do wieku skóry, a ten nie zawsze pokrywa się z metryką.

Co zrobić gdy starzeją się oczy?
Co zrobić gdy starzeją się oczy?

Skóra pod oczami starzeje się najszybciej. Z jakich zabiegów medycyny estetycznej warto skorzystać, żeby wygładzić kurze łapki i unieść powieki? Sekrety młodego spojrzenia zdradza dr Bartosz Pawlikowski.

Laser last minute
Laser last minute

Chcesz usunąć popękane naczynka, a może masz dosyć depilacji nóg? To ostatnia chwila, żeby skorzystać z zabiegów laserowych. Bez obaw, są one coraz bardziej skuteczne i mniej bolesne.

Jak uwolnić napięcia w ciele?
Jak zadbać o jędrny owal twarzy?

Rysy twarzy to część naszej tożsamości. I pomimo, że mamy świadomość tego, że skóra się starzeje, a rysy twarzy kiedyś się zmienią, przeważnie nie jesteśmy na to gotowe. – Pierwsze objawy opadającego owalu twarzy widać w postaci tzw. bruzdy nosowo-wargowej. Na początku jest ona bardzo delikatna, lecz pogłębia się wraz z wiekiem.

Co możesz zrobić dla skóry wokół oczu, aby poprawić jej wygląd?
Co możesz zrobić dla skóry wokół oczu, aby poprawić jej wygląd?

Zmarszczki wokół oczu pojawiają się jako jedne z pierwszych. Na co więc powinnyśmy zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu? Co powinny zawierać? Warto pomyśleć nie tylko o dobrych preparatach, czy zabiegach, ale też o codziennych, domowych sposobach pielęgnacji, a przede wszystkim o odpowiedniej ilości snu.

Problematyczna cera naczynkowa – jak o nią dbać?
Problematyczna cera naczynkowa – jak o nią dbać?

Rozszerzenie naczyń włosowatych skóry twarzy z towarzyszącym rumieniem jest bardzo częstym problemem, z którym pacjenci zgłaszają się do dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej – szacuje się, że z cerą naczynkową na którymś etapie życia zmaga się nawet 60% osób.

Wiosenna pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej
Wiosenna pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej

Sucha skóra starzeje się szybciej i jest bardziej podatna na infekcje, więc trzeba pamiętać, aby stale przywracać jej odpowiednie nawilżenie. Wiosną warto zadbać o nią szczególnie.

Pielęgnacja skóry - oczyszczenie twarzy
Pielęgnacja skóry – oczyszczenie twarzy

Piękna, pełna blasku i pozbawiona niedoskonałości skóra to największy atut każdej z nas. Zadbana skóra wymaga mądrej i przemyślanej pielęgnacji. Prawidłowa pielęgnacja twarzy powinna zawsze rozpoczynać się od delikatnego, aczkolwiek dokładnego oczyszczenia skóry. Staranne usunięcie ze skóry kosmetyków kolorowych, jak również wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (brudu, potu, sebum) doskonale przygotowuje twarz do dalszej pielęgnacji – odżywiania i nawilżania.

Zmarszczki i bruzdy na twarzy
Zmarszczki i bruzdy na twarzy

Zmarszczki na twarzy, na przykład: zmarszczki poziome i pionowe czoła, kurze łapki, zmarszczki palacza, marionetki, pojawiają się między dwudziestym, a czterdziestym rokiem życia w zależności od uwarunkowań genetycznych, skłonności osobniczych do żywej mimiki,
a także w przebiegu naturalnego procesu starzenia się.