1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Patchworkowa rodzina na wakacjach

Patchworkowa rodzina na wakacjach

Codzienne funkcjonowanie w rodzinie patchworkowej to temat, który latem staje się szczególnie gorący. Jak organizować wakacje, by wszyscy wypoczęli, a emocje pomiędzy partnerami nie zdominowały wakacyjnej atmosfery? Kluczem do sukcesu jest skupianie się na tym co łączy, a nie co dzieli. A także świadomość, że dobro dziecka jest priorytetem. Więcej na ten temat w książce „Patchworkowe rodziny” Aliny Gutek i Wojciecha Eichelbergera oraz w relacji ze spotkania w Dzień Dobry TVN.

Codzienne funkcjonowanie w rodzinie patchworkowej to temat, który latem staje się szczególnie gorący. Jak organizować wakacje, by wszyscy wypoczęli, a emocje pomiędzy partnerami nie zdominowały wakacyjnej atmosfery?

Kluczem do sukcesu jest skupianie się na tym co łączy, a nie co dzieli. A także świadomość, że dobro dziecka jest priorytetem. Więcej na ten temat w książce „Patchworkowe rodziny” Aliny Gutek i Wojciecha Eichelbergera oraz w relacji ze spotkania w Dzień Dobry TVN:

 

P

atchworkowe rodziny traktowane są przez niektórych ich członków jako dopust boży, przez innych – jako szansa. Niewątpliwie życie w takiej rodzinie jest nie lada wyzwaniem.

Jak podaje GUS, w 2013 roku rozwiodło się 36 procent małżeństw zawartych w ciągu ostatnich 5 lat. I ta tendencja z roku na rok rośnie. Statystyki nie obejmują ludzi z niesformalizowanych związków, którzy też się rozstają, też mają dzieci.

To ogromny społeczny problem. Te 36 procent (plus niesformalizowani) wchodzi w kolejne związki, na ogół z matrymonialnego rynku wtórnego i tworzy czasem wielopiętrowe patchworkowe systemy. Z praktyki terapeutycznej Wojciecha Eichelbergera wynika, że często ci ludzie czują się zagubieni, winni, nie wiedzą, jak układać relacje w nowych systemach. Książka ta ma im pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze