1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Superbohaterowie i supermoce, czyli warsztaty komiksowe z artystami dla dzieci i młodzieży

Superbohaterowie i supermoce, czyli warsztaty komiksowe z artystami dla dzieci i młodzieży

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Po dwóch wystawach zorganizowanych w ramach cyklu POP-UP Muzeum dla dzieci - „Architektura w ruchu” oraz „Siadacze” - przyszedł czas na trzecią, jednak w nieco zmienionej formule. Tym razem wystawa powstanie razem z najmłodszą częścią publiczności i będzie efektem współpracy z artystami. Jeden dzień, pięciu artystów, pięć grup wiekowych - Piotr Nowacki, Jacek Frąś, Daniel Chmielewski, Łukasz Kowalczuk oraz Berenika Kołomycka - poprowadzą Bohaterskie Warsztaty Komiksowe. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia w Soho Factory, wstęp wolny.

Jak to przystało na superbohaterów, zazwyczaj dysponują supermocami. Jednak przecież nie samym ratowaniem świata superbohater żyje. Większość  z nich ma również obowiązki - chodzi do szkoły lub pracy. Jak więc godzą swoje super-życie z codziennością? Czy ich moce pomagają im, czy może przeszkadzają? Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie stworzą własną postać i na kilku stronach opiszą i narysują jej przygody, ucząc się jednocześnie takich zagadnień jak projektowanie postaci, pisanie czytelnych i ciekawych historii, komponowania elementów w kadrze i na stronie. Czym wyróżnia się technika komiksowa i dlaczego jest dobra do opowiadania historii?

 

Komiks, poprzez unikalne w świecie narracji łączenie słowa i obrazu, daje opowiadającemu olbrzymie możliwości. Dzięki graficznemu skrótowi błyskawicznie dociera do odbiorcy, a towarzyszący mu tekst może obraz dopełniać, kontrować lub komentować - pojawia się między tymi elementami nieporównywalna z niczym innym "chemia" budząca w odbiorcy silne emocje… mówi Szymon Holcman, kurator projektu.

Warsztaty skupione będą przede wszystkim na procesie twórczym od podstaw. Dzieci staną się współtwórcami działań prowadzących do wystawy opowiadającej o bohaterach i bohaterstwie dziś. Kim jest bohater dla młodego człowieka? Jakiego bohatera wykreują młodzi twórcy zobaczymy już 2 grudnia, natomiast wystawa zostanie otwarta dla zwiedzających tydzień później. Zapisy: praktyki.artanimacje@gmail.com, udział w projekcie bezpłatny.

PROGRAM: Piotr Nowacki (4-6 lat) – godz. 10.00-12.00 Jacek Frąś (15-17 lat) – godz. 11.00-14.00 Daniel Chmielewski (9-12 lat) – godz. 12.00-15.00 Łukasz Kowalczuk (13-15 lat) – godz.14.00-18.00 Berenika Kołomycka (6-8 lat) – godz.15.00-18.00

Warsztaty odbywają się w  Soho Factory, przy ul. Mińskiej 25. Wydarzenie na FB: .

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze