1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

Sylwestrowe zabawy z dziećmi

123rf.com
Pewnie część z Was już dawno zaplanowała Sylwestra i zarezerwowała na ten wieczór nianię lub dziadków do opieki nad dzieckiem. Jeśli jednak jesteście domatorami, nie przepadacie za sylwestrowymi imprezami lub po prostu nie wyobrażacie sobie spędzić tego dnia bez Waszych dzieci, oto kilka pomysłów na wspólne zabawy z dziećmi na kilka chwil przed powitaniem Nowego Roku.

Dla dzieci, szczególnie tych trochę starszych, Sylwester to wyjątkowy wieczór, bo zupełnie legalnie mogą czekać do północy, pić szampana (bezalkoholowego oczywiście) i oglądać pokaz sztucznych ogni. I nawet jeśli do owej północy nie dotrwają, to najbardziej emocjonujące są dla nich chwile przed Nowym Rokiem. Czym  je wypełnić? Na przykład tańcami! Przygotujcie wcześniej ulubione płyty Waszych dzieci, ale nie zapomnijcie też o swoich. Taki wieczór może być świetnym pretekstem do nadrobienia muzycznych zaległości i opowiedzenia maluchom o naszych muzycznych fascynacjach. Dzieci będą miały okazję posłuchać innych płyt, nie tylko z bajkami i dziecięcymi piosenkami. A ponieważ towarzystwo dzieci pozwala na pełną swobodę, nawet Ci z Was, którzy nie przepadają za pląsaniem, będą mogli tańczyć do upadłego.

Możecie też wspólnie wymyślić temat przewodni sylwestrowej imprezy i poprzebierać się za rycerzy, piratów, księżniczki lub postacie z filmów. Pamiętajcie też o dekoracji pokoju. Dzieci uwielbiają baloniki, serpentyny i konfetti, więc tego wieczoru pozwólcie im bawić się nimi do woli i przymknijcie oko na bałagan.

Ciekawym pomysłem może być też zbudowanie z dziećmi kapsuły czasu. Poszukajcie w domu jakiegoś okrągłego pudełka, chociażby po ciasteczkach. Wykorzystajcie ten moment na rozmowę o mijającym roku i nowych postanowieniach, a w kapsule umieśćcie Wasze zdjęcia, rysunki, zapisane na kartce wspomnienia i ważne dla Was chwile.

W grupie zawsze łatwiej, więc może warto zaprosić znajomych, którzy też mają dzieci? Maluchy będą miały towarzystwo podczas zabaw i opiekę najlepszą z możliwych. Czekając na Nowy Rok możecie zająć się zabawą w gry planszowe lub własnoręcznie zrobić z krepiny sylwestrowe boa i czapeczki. Czas do północy szybko zleci, jeśli wspólnie przygotujecie coś do jedzenia: kanapki w kształcie śmiesznych buziek lub koreczki.

Jeśli nie potraficie usiedzieć w domu, rozejrzyjcie się w ofertach pobliskich klubokawiarni dla rodziców i dzieci. Wiele z nich proponuje Sylwestra, więc jeżeli nie macie pomysłu, jak zorganizować go w domu, powierzcie to zadanie specjalistom.

A jeżeli macie starsze dzieci, które, podobnie jak Wy, nie przepadają za Sylwestrem, zróbcie sobie maraton filmowy. Możecie przywitać Nowy Rok oglądając stare kreskówki lub filmy, które zawsze chcieliście obejrzeć, ale nigdy nie macie na to czasu.

Niezależnie od tego, jak spędzicie ten wieczór, pamiętajcie, że nie ma nic piękniejszego niż powitać Nowy Rok w towarzystwie osób, które najbardziej kochamy.

Artykuł we współpracy z

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze