1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. „Nad wodą” - obrazkowe opowieści dla dzieci

„Nad wodą” - obrazkowe opowieści dla dzieci

</a>
„Nad wodą” to książka-zabawa dla najmłodszych, nieograniczone pole dla wyobraźni.

W kolejnym już tytule z serii 1001 drobiazgów Wydawnictwo Tatarak zaprasza nas nad wodę. Woda to jeden z wielkich żywiołów, więc nic dziwnego, że wszystko może się zdarzyć.

Opowieść rozpoczyna się od wizyty na targu rybnym nad brzegiem kanału. Sprzedawcy zachwalają swój towar, rybacy łatają sieć, a kot zajada rybę. Kolejna wodna odsłona to wycieczka na plażę, gdzie jedni się opalają, drudzy robią babki z piaski, a jeszcze inni brodzą po wodzie. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa opalony ratownik w białym stroju.  Na następnej stronie trafiamy na przystań klubu żeglarskiego, w końcu do wielkiego portu. Te cztery historie uzupełnione są leksykonem pojęć związanych z wodą: rybackich, marynarskich i opisem statku. Tylko od wyobraźni odbiorców zależy, co „wyczytają” z obrazków.

Tytuł ukazuje się w dużym formacie. W tym przypadku to szczególnie ważne, ponieważ mamy do czynienia z taką mnogością szczegółów i drobnych elementów, że w zmniejszeniu byłyby nie do odnalezienia.

„Nad wodą” to jedna z tych książek, które sprawiają frajdę czytelnikom w różnym wieku. Ci zupełnie mali skupią się na odnajdywaniu osób, rozpoznawaniu budowli, kształtów, zwierząt. Starsi mogą sami wymyślać własne opowieści i poznawać nowe słowa.To także przyjemność dla zupełnie dorosłych lektorów, którzy z rozbawieniem odnajdą różne zachowania społeczne, niewidoczne jeszcze dla najmłodszych. Bardzo cenię takie publikacje. Rozbudzają wyobraźnię i długo się nie nudzą.

Ali Mitgutsch „Nad wodą”, Wydawnictwo Tatarak, 2013, dla dzieci w wieku od lat 2.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze