Mieć dzieci i utrzymać związek

123rf.com

Każda para przeżywa większy lub mniejszy kryzys gdy na świat przychodzi pierwsze dziecko. Wówczas cała uwaga zostaje przekierowana na małego człowieka. Co zrobić, by zyskując nowego członka rodziny nie stracić związku?
Oto kilka wskazówek, jak przetrwać kryzys, gdy na świat przychodzi wasze dziecko. Gdy potraktujecie z przymrużeniem oka pojawienie się potomka niczym najazd obcego, nagle bliskie staną się wam wszelkie metody ucieczkowe. I dobrze! Trzeba walczyć o siebie, jednocześnie kochając i rozpieszczając juniora.

  • padacie ze zmęczenia, ale wykorzystujcie każdą okazji, by być razem. Junior śpi? to wy do wanny albo pod prysznic, albo też do łóżka. Albo na kocyk do ogrodu.
  • masz chwilę ciszy i spokoju? Znad stosu ubranek do uprania/uprasowania/posegregowania przypomnij sobie o partnerze. Zapytaj, jak minął mu dzień, zrób mu małą niespodziankę,a gdy poczuje się dopieszczony, zażądaj masażu stóp albo kwiatków. A czemu nie?
  • nagle wszystko, co robicie, zaczyna dotyczyć nie tylko was dwojga ale już trojga. Może uda się odstawić „ogon” na dwie godziny, żeby uciec do kina, na kawę albo do galerii?
  • zły objaw: robisz już tylko zdjęcia sobie z dzieckiem albo partnerowi z dzieckiem. Nie wolno. Przecież wy nadal jesteście młodą parą, dajcie sobie szansę na zaistnienie tylko we dwójkę na portrecie, który powiesicie na ścianie. Zbiorówkami z dzieckiem i tak obdzielicie znajomych, rodzinę i zajmiecie pół domu. Ale wy wciąż istniejecie jako para kochanków.
  • celebrujcie każdy moment, gdy ktoś chce was wyręczyć z bycia rodzicami. te chwile nie wrócą, a ile będziesz miała radości z kolacji we dwoje. Gdy nie ma szansy na małe tête-à-tête, wówczas pozostanie wam wieczorne knucie, gdy odgruzujecie mieszkanie, a dziecko zaśnie, by zbierać siły na następny dzień. To czas, by przypomnieć sobie o zmysłowym dotyku partnera i dać mu się ponownie uwieść. Albo uwieść jego.