fbpx

Po Prostu Położna – ogólnopolska kampania społeczna

Po Prostu Położna - ogólnopolska kampania społeczna
materiały prasowe

Kampania Fundacji Siostra Ania adresowana jest do kobiet młodych, wkraczających w życie, macierzyństwo i często mających problemy z radzeniem sobie w nowych sytuacjach.

materiały prasowe

Głównym celem kampanii Po Prostu Położna, jest uświadomienie kobiet w ciąży, że od 21. tygodnia ciąży raz w tygodniu, a od 32. tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu, mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną, podczas których zapewni im ona między innymi emocjonalne wsparcie, przygotuje do porodu, pomoże w opracowaniu planu opieki okołoporodowej oraz rozwieje wątpliwości związane z porodem. Oczywiście, zauważywszy jakiekolwiek niepokojące objawy ze strony kobiecego organizmu lub jej ciąży, odeśle ją do lekarza ginekologa.

Kampania wiąże się z organizacją warsztatów dla ciężarnych i planujących ciążę kobiet. Podczas tych warsztatów przekazywana będzie wiedza na temat praw i obowiązków ciężarnych, możliwości, jakie daje opieka położnej nad kobietą. Kobiety będą także przygotowywane do roli, jaką już wkrótce przyjdzie im pełnić. Przekazana też będzie wiedza pomocna w radzeniu sobie z zawiłościami prawnymi lub zawodowymi.

Pierwsze warsztaty odbędą się 23 listopada w Opolu. Kolejne: 7 grudnia w Warszawie, 14 grudnia we Wrocławiu i 18 stycznia 2014 r. w Bydgoszczy. Następnie spotkamy się z paniami w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku i ponownie w Warszawie, w ramach podsumowania kampanii. Już dziś na stronie kampanii www.poprostupolozna.pl można poznać szczegóły organizowanych spotkań oraz zapisać się na nie.

Twarzą kampanii została Agnieszka Maciąg – modelka, dziennikarka, prezenterka, przede wszystkim jednak – spełniona mama i żona. W wieku 43 lat urodziła ona swoją córkę w domu między innymi dzięki temu, iż odpowiednio wcześniej zaczęła się do tego przygotowywać.

Ekspertem kampanii jest Ewa Janiuk – położna od ponad 26 lat, aktywnie zaangażowana w działalność w środowisku położniczym, współautorka książek o tematyce około ciążowej i okołoporodowej, organizatorka i prelegentka wielu konferencji krajowych.