fbpx

Ciekawe pomysły na lato w mieście

Ciekawe pomysły na lato w mieście
Prezentmarzeń.

Standardowe atrakcje dla dzieci jak kino czy aquapark ustępują miejsca bardziej nietypowym i oryginalnym miejscom. Angażują one dziecko w niestandardowe aktywności wywołując emocje i na długo pozostają w pamięci. Oto przegląd oferty kilku polskich miast.
Gra miejska w Warszawie
Jeśli dziecko jest typem ciekawskiego poszukiwacza przygód, dobrą rozrywką może być dla niego gra miejska, oparta na historii Warszawy. Gra o nazwie „Testament Królowej” stanowi ciekawe połączenie zabawy i nauki, prowadzając uczestników przez najbardziej znane miejsca na historycznej mapie stolicy. Każde z takich miejsc skrywa w sobie ciekawostki, których znajomość pomoże zakończyć poszczególne etapy gry i dotrzeć do jej finału.

Piracka przygoda w Krakowie
W mieście królów na dzieci czeka ciekawa przygoda w ramach podróży statkiem pod piracką banderą. Na pokładzie nie brakuje atrakcji angażujących najmłodszych – każdy z uczestników wycieczki może poczuć się jak prawdziwy pirat, dołączając do załogi i przyozdabiając się pirackimi atrybutami. Uroku rejsu dopełniają widoki Krakowa, a obecny na statku przewodnik dzieli się z załogą ciekawostkami dotyczącymi miasta i Wisły.

Trampoliny w Rzeszowie
Fanom dobrej zabawy i ruchu, Rzeszów może zaoferować wizytę w Parku Trampolin. Może okazać się świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i opiekunów – 26 połączonych trampolin i baseny wypełnione piankami gwarantują dobrą i bezpieczną zabawę. Na trampolinach maluchy mogą swobodnie poskakać, wykonywać akrobacje i spróbować nowej formy ruchu. Powierzchnia pomieszczeń jest na tyle duża, że nawet przy dłuższym pobycie dziecko szybko nie znudzi się atrakcjami.

Zima w środku lata tylko w Gdańsku
Jedną z niecodziennych atrakcji, którą można znaleźć w Gdańsku, jest Skimondo – sztuczny stok narciarski, na którym w ciągu całego roku można uprawiać sporty zimowe. To dobre rozwiązanie dla małych fanów sportów zimowych i młodszych dzieci, których rodzice nie chcą jeszcze zabierać na górskie stoki. Na Skimondo pociechy mogą nauczyć się jazdy na nartach lub poćwiczyć jazdę na snowboardzie. Nie trzeba mieć do tego narciarskiego sprzętu – dziecko zostanie wyposażone w cały ekwipunek na miejscu.

Walka z grawitacją w Wielkopolsce
Wielu dorosłych miało już okazję spróbować lotu w popularnych ostatnio tunelach aerodynamicznych. W Lesznie znajdziemy takie miejsce dedykowane specjalnie dla dzieci. Najmłodsi pod okiem instruktora mogą unieść się w powietrzu, pozwalając na chwilowe zapomnienie o działaniu grawitacji, doświadczenie momentu swobodnego spadania oraz odczucie niezapomnianych przeżyć i silnych wrażeń.

Rajdy we Wrocławiu
Dla nieco starszych dzieci, które pasjonują się samochodami, Wrocław ma w zanadrzu oryginalną rozrywkę w postaci akademii rajdowej dla nastolatków. Pod okiem kierowców rajdowych dzieci uczą się jazdy samochodem i warunków bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Do tego zapoznają się z technikami jazdy samochodem i wykonywania podstawowych czynności, które każdy kierowca znać powinien. Akademia składa się z dwóch modułów – „Prawa jazdy” oraz drugiego „Licencji rajdowej”, po ukończeniu których dzieci otrzymują pamiątkowe dokumenty w postaci prawa jazdy i licencji rajdowej.

Water Slide w ponad 20 miastach w Polsce
Do Polski zawitała również nowa atrakcja – 100 metrowy Water Slide. To najdłuższa, mobilna ślizgawka wodna w naszym kraju, z której będzie można korzystać za darmo w ponad 20 miastach. Dzięki wodzie, która krąży w zamkniętym obiegu i odpowiednim nachyleniu toru, uczestnicy wodnego ślizgu mogą pokonać dość długie dystanse. Dzikiej zabawy można doświadczyć podczas cyklu imprez między innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu.

„Nowe atrakcje, które wyzwalają w dzieciach niezwykłe emocje cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych. W wielu miastach Polski rodzice mogą wybierać spośród rzadko spotykanych, ekscytujących atrakcji, które mogą również wiązać się z ulubioną aktywnością fizyczną, zainteresowaniami lub zajęciami dziecka”, komentuje Kornel Piesio z serwisu Prezentmarzeń.