fbpx

Apetyt na Maroko. Tadżin – książka dla dzieci

Apetyt na Maroko.Tadżin
mat. prasowe

Pewnie większość z nas nawet nie wie, gdzie leży Maroko, a na pewno dla każdego dziecka takie pojęcia, jak Europa, Azja, Afryka są nic nieznaczącymi słowami.

Apetyt na Maroko.Tadżin
mat. prasowe

Inne kraje, to także religia, język, obyczaje czy potrawy. Cała masa różnorakich zachowań ludzkich, które zainteresują wszystkich czytelników, i młodszych i starszych. Macie apetyt na daleki i nieznany świat? Zapraszam dziś do Maroka.

Sam tytuł już rozbudza naszą wyobraźnię. Tadżin jest ceramicznym naczyniem, służącym do przygotowywania mięsa na rozżarzonym węglu. Naczynie to ma dość niespotykany kształt. Składa się z trzech części: płaskiego talerza, wysokiej stożkowej pokrywy i wazy będącej podstawą całej konstrukcji. Jest to także nazwa potrawy z duszonych warzyw, mięsa lub ryb i aromatycznych przypraw.

Krótkie i ciekawe opowiastki przeplatane są prawdziwymi faktami i informacjami o życiu w Maroku. Można się z tej książki naprawdę wiele nauczyć. Dowiecie się czym jest dżellaba czy drzewko arganowe. Oprócz tego znajdziecie także kilka wspaniałych marokańskich przepisów. Jeśli będziecie chcieli się poczuć jak mieszkańcy Maroka, to wspaniałe zapachy na pewno wam w tym pomogą. W książce znajdują się także zadania specjalne, a wśród nich np. malowanie dłoni w różne wzory, oznaczanie cyfr rzymskich i arabskich, kolorowanie wnętrza marokańskiego domu. Na końcu znajduje się także mini słowniczek podstawowych słów arabskich.

Niezwykła i pouczająca książka, która przeniesie nas na kilka chwil do północno-zachodniej Afryki. Mam nadzieję, że podróż sprawi wam wiele satysfakcji i kto wie, może za rok polecicie tam na wakacje?

Anna Nowacka-Devillard, „Apetyt na Maroko. Tadżin”, ilustracje Justyna Styszyńska, wydawnictwo: Widnokrąg, dla dzieci od lat 7 plus.