fbpx

Billy i potwór – książka dla dzieci

"Billy i potwór"
mat. prasowe

„Billy i potwór” to kolejna część przygód z radosnym i pomysłowym chłopcem w roli głównej.

"Billy i potwór"
mat. prasowe

Billy ma już za sobą mnóstwo ciekawych historyjek. Spotkał kiedyś tajemniczego kota, był w szkole, a nawet uciekł z domu. Oczywiście, zawsze wychodził ze wszystkich tarapatów obronną ręką. Tym razem mama Billy’go zabrała go na wyspę. Wyobrażacie sobie radość małego chłopca, który po raz pierwszy widzi morze? Tym bardziej, że na wakacjach zawsze czyhają jakieś niespotykane przygody, albo co gorsza, potwory.

Pierwszego ranka na wyspie mama Billy’ego udała się do łodzi rybackiej, aby kupić wspaniałe morskie okazy. Billy bardzo się nudził, bo mama bardzo długo rozmawiała z rybakiem. W pobliżu znajdowały się jedynie budki rybackie. W większości drzwi były zasłonięte sieciami, ale jeden z domków pozostał otwarty. Ciekawski Billy, niewiele myśląc, skierował się właśnie w tym kierunku. Oj, tak kłopoty wiszą w powietrzu! Dzielny chłopiec wszedł do budki rybackiej i zaczął się po niej rozglądać. Wszędzie było pełno lin, sieci i koszy. I kiedy tak się rozglądał zobaczył istnego potwora. W życiu nie widział tak przerażającego łba. Ostre zęby wystawały z olbrzymiego pyska. Billy nie mógł się ruszyć. W takiej sytuacji chyba najtwardszy chłopiec mógł się przestraszyć. Nagle z tego otępienia wyrwał go odgłos. W drzwiach stanął wysoki, stary mężczyzna. Pan okazał się bardzo sympatyczny i zaczął opowiadać Billy’emu swoje morskie opowieści, na przykład o tym, jak o włos nie zjadła go na śniadanie ogromna żabnica. Te wszystkie przerażające historie sprawiły, że Billy stracił ochotę na kąpiel w morzu. Jak myślicie, czy Billy odważy się wejść do wody, a może w morzu rzeczywiście mieszkają potwory? Przeczytajcie i przekonajcie się sami.

Pod względem graficznym książka dopracowana jest w każdym szczególe. Ilustracje można oglądać i oglądać i za każdym razem odnajdziemy na nich jakiś przedmiot, którego wcześniej nie zauważyliśmy. Warto wybrać się na kolejną wspaniałą wyprawę z małym chłopcem. Możemy się od niego naprawdę wiele nauczyć.

Birgitta Stenberg, „Billy i potwór”, ilustracje Mati Lepp, wydawnictwo EneDueRabe, 2013, dla dzieci w wieku 4-6 lat.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze