fbpx

Geniusz Kuba – recenzja książki dla dzieci

Geniusz Kuba
fot. materiały prasowe Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia wychodzi naprzeciw młodym czytelnikom, którzy już się znudzili prostymi bajeczkami o smokach i królewnach. Teraz najpopularniejsze są książki, które poruszają podobne problemy, do tych, jakie mają dzieci w wieku szkolnym.

Geniusz Kuba
fot. materiały prasowe Nasza Księgarnia

Bohaterami takich powieści są chłopcy i dziewczynki, którzy porozumiewają się chwilami prawdziwym slangiem, trudnym czasami do rozszyfrowania przez dorosłego. Tym razem zachęcam was do spotkania z nieznośnym Kubą. Mam nadzieję, że tak jak ja, polubicie tego rezolutnego chłopczyka i miło spędzicie czas.

Kuba jest chłopcem bardzo pewnie stąpającym po ziemi, co nie zawsze wychodzi mu na dobre. Kuba chciałby wszystkim udowodnić, że jest jednostką niezwykle utalentowaną. Jednak jego plany i marzenia niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Kuba eksperymentuje: trafia do drużyny piłkarskiej, ale potem wstępuje do baletu. Chłopak w balecie? Trzeba przyznać, że głowę ma pełną szalonych pomysłów. Co więcej, zbiera karty z piłkarzami Fify, no i jest podobny do Ronaldo.

To zabawna i dowcipna książka, choć jej dowcip jest dość specyficzny, chwilami bardzo absurdalny. Muszę przyznać, że na miejscu autorów unikałabym w książce dla dzieci wyrazów typu „dupa” czy „stul dziób”. Przyznacie, że niezbyt dobrze to brzmi? Za to z Kubą można liczyć na prawdziwe emocje.

Sabine Zett, „Geniusz Kuba”, ilustracje Ute Krause, wydawnictwo Nasza Księgarnia

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze