fbpx

Jo Nesbø, Doktor Proktor i koniec świata. Być może – recenzja

Jo Nesbø, Doktor Proktor i koniec świata
Czarna Owieczka

Z wielkim utęsknieniem czekałam na ostatnią część przygód Lisy, Bulka i szalonego profesora. Nie wiem, jak to się stało, że znany i ceniony na całym świecie autor kryminałów Jo Nesbø, potrafił stworzyć równie pasjonującą serię książek dla młodszych czytelników.

Jo Nesbø, Doktor Proktor i koniec świata
Czarna Owieczka

Nie zawsze autorzy sobie z tym radzą, jednak w tym przypadku Nesbø pokazał swój niezwykły talent pisarski. Jeśli jesteście gotowi, aby przeczytać ostatnią część serii, to nie czekajcie ani minuty dłużej i zacznijcie czytać.

W tej części będzie działo się jeszcze więcej tajemniczych historii. Na lekcji pani Storbe opowiada uczniom o wojnie światowej. Niestety Bulek bardzo chce popsuć humor nauczycielce i jak zawsze zadręcza ją pytaniami. Interesuje go, co robili ludzie, którzy nie byli bohaterami wojennymi. Nagle wszystkie dzieci przestają słuchać nauczycielki i wyglądają przez okna. A tam biegną Truls i Trym, bo ściga ich nowy nauczyciel od plastyki, nazywany przez wszystkich panem Czkawką. Wygląda bardzo komicznie, gdyż do pupy ma przyklejone krzesło. Możecie się domyślić, kto wpadł na ten nikczemny żart?

Bulek z Lisą przez przypadek wpadają na podejrzane ślady na śniegu. Nie dają im one spokoju. Oczywiście po lekcjach udają się do doktora, który niestety nie usłyszał ich pukania, gdyż ma na uszach Słuchawki Podwójnej Głuchoty, które sam wynalazł. Mają one chronić słuch przed hukiem innego jego wynalazku: Proszku Prykonautów Doktora Proktora. Sami przyznacie, że nasz doktor to szalony człowiekiem o wybujałej fantazji. I tym razem możecie się spodziewać samych nieprawdopodobnych sytuacji i wynalazków, które na pewno was zainteresują.

Wartka akcja, ciekawa fabuła i wyraziści bohaterowie tworzą doskonałą powieść przygodową, w której nie zabraknie nagłych zwrotów akcji czy momentów zupełnie zaskakujących. Autorowi trzeba też pogratulować znakomitego poczucia humoru. Polecam szczerze.

Jo Nesbø, „Doktor Proktor i koniec świata. Być może”, Czarna Owieczka, dla dzieci w wieku 7-10 lat

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze