fbpx

Okropny Maciuś – książki dla dzieci

ksiazki dla dzieci
fot. materiały prasowe Nasza Księgarnia

Cała seria o niegrzecznym Maciusiu, to historie z życia małego chłopca, który zawsze pakuje się tarapaty. Tekst: Małgorzata Strękowska-Zaremba, ilustracje: Marek Nawrocki, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, dla dzieci od 6 lat.

Okropny Maciuś łapie gulgokura

ksiazki dla dzieci
Nasza Księgarnia

 

W końcu wakacje! Maciuś wybiera się z rodzicami i z siostrą Michalinką na krótki wypoczynek do lasu. Nigdzie chyba lepiej się nie wypoczywa. Maciuś ma misję i mimo wszystko zamierza ją spełnić – chce przywieźć swojej sąsiadce gulgokura. No tak, wszystko byłoby dobrze, ale dorośli twierdzą, że takie zwierzę w ogóle nie istnieje. Ale Maciuś nie przestaje wierzyć, że mu się uda. Jak potoczą się poszukiwania?

 

 

 

Okropny Maciuś i wielki pech

Maciuś dużo czasu spędza na knuciu intryg i kombinowaniu, ale rodzice i Namolna Niania na każdym kroku przypominają mu o właściwym zachowaniu. To ważne tym bardziej, że Maciuś zostaje w końcu pierwszoklasistą. Co zrobić, żeby pech, który wciąż go prześladuje, odwrócił się? Autorka zadbała, żeby akcja była wartka i interesująca. Nawet ja, jako dorosła osoba, byłam ciekawa zakończenia.

 

 

Okropny Maciuś ratuje wszystkich

Maciuś chciałby być piratem. Jednak musi zmienić plany, gdy za karę zostaje ostrzyżony na krótko – w końcu kto będzie słuchał łysego pirata… A za co taka kara? Otóż chłopiec wpadł na pomysł, żeby powkręcać siostrze we włosy rzepy. Nie udało się ich wyjąć i dziewczynka musiała pożegnać się pięknymi kucykami. A Maciuś? Zostanie strażakiem!

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze